Tottenham Hotspur ogłosił nazwisko nowego menedżera

Nuno Espirito Santo
Nuno Espirito Santo fot. PressFous

Nuno Espirito Santo został nowym menedżerem Tottenhamu Hotspur, poinformował klub z Premier League. Portugalczyk związał się z nowym pracodawcą kontraktem do końca czerwca 2023 roku.

  • The Spurs wybrali nowego menedżera
  • Wybór władz Tottenhamu padł na Nuno Espirito Santo
  • Portugalczyk w kolejnej kampanii nadal będzie pracował w Premier League

Tottenham Hotspur zakończył okres bezkrólewia

Tottenham Hotspur wyznaczył byłego menedżera Wolverhampton jako następcę Jose Mourinho. Nuno Espirito Santo opuścił szeregi Wilków w maju po czterech sezonach spędzonych w klubie z Molineux.

– To ogromna przyjemność i zaszczyt zostać menedżerem Tottenhamu. Jestem szczęśliwy i nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy – mówił portugalski trener cytowany przez BBC Sport.

– Nie mamy czasu do stracenia i musimy błyskawicznie rozpocząć pracę, ponieważ za kilka dni zaczyna się okres przygotowawczy – kontynuował Nuno Espirito Santo.

Sternicy The Spurs zatrudnili Portugalczyka po tym, jak: Mauricio Pochettino, Antonio Conte, Paulo Fonseca i Gennaro Gattuso ostatecznie nie porozumieli się z władzami klubu z Londynu.

Decydenci Tottenhamu kontaktowali się z opiekunem Paris Saint-Germain w sprawie możliwości powrotu Argentyńczyka, ale francuski klub nie był gotowy na rozstanie ze swoim trenerem. Następny w kolejce do objęcia sterów nad ekipą z Londynu był Antonio Conte. Włoch nie potrafił jednak nawiązać nici porozumienia z właścicielem The Spurs.

Przymierzany do pracy w klubie z Londynu był też Paulo Fonseca, ale szybko plan z Portugalczykiem został odsunięty na bok. Powodem była chęć zatrudnienia Gennaro Gattuo. Niemniej przeciwni tej kandydaturze byli kibice, którzy wyrazili swój sprzeciw zatrudnieniu w mediach społecznościowych.

Ostatecznie wybór władz Tottenhamu padł na Santo, który w ostatniej kampanii zajął z Wolves siódme miejsce w tabeli Premier League.

Czytaj więcej: Man Utd porozumiał się z BVB ws. hitu transferowego

Komentarze