Manchester United po fatalnym początku sezonu, obecnie znajduje się w doskonałej formie. Brytyjskie media są przekonane, że na Old Trafford nastała nowa era, a błędy z poprzedniego sezonu odeszły w zapomnienie.

• Manchester United znacznie się zmienił od poprzedniego sezonu
  • Media dostrzegają w tym wkład Erika ten Haga
  • Czerwone Diabły są teraz drużyną pokazującą spójność i jakość na murawie

Manchester United ma nową jakość

Erik ten Hag będzie musiał trochę poczekać, aby zmierzyć się z Crystal Palace w Premier League. United chcieli odnieść piąte ligowe zwycięstwo z rzędu w niedzielne popołudnie, jednak najbliższa kolejka Premier League została przełożona w związku ze śmiercią królowej Elżbiety II.

Podopieczni Ten Haga odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo ligowe w meczu na Old Trafford w zeszły weekend, pokonując Arsenal 3:1 lidera Premier League, dzięki debiutanckiej bramce Antony’ego i dwóm bramkom w drugiej połowie Marcusa Rashforda.

Ostatnie spotkanie Manchesteru United z Crystal Palace miało miejsce w 38. kolejce minionego sezonu, kiedy Ralf Rangnick żegnał się z klubem z Old Trafford. Ten Hag był wtedy na trybunach, gdy gol Wilfrieda Zahy w pierwszej połowie sprawił, że Orły wygrały 1:0.

Po tym pojedynku, Rangnick wskazał błędy, jakie będzie musiał naprawić w United Erik ten Hag. – Myślę, że ten zespół powinien być bardziej zjednoczony na boisku. Nowi zawodnicy powinni nie tylko wnieść nową jakość do drużyny, ale również powinni potrafić zbudować ducha drużyny, który poniesie ich do sukcesów – mówił tymczasowy menedżer Czerwonych Diabłów.

Po porażkach z Brighton i Brentford wyglądało na to, że United nie wyciągnęło wniosków z zeszłego sezonu. Jednak teraz, po czterech kolejnych wygranych, wydaje się, że Ten Hag wniósł elementy jedności i spójności, których tak bardzo brakowało Czerwonym Diabłów w ostatnich miesiącach. Media zwracają uwagę na fakt, że United wyglądają obecnie jak zupełnie nowa drużyna i dostrzegają wkład nowego menedżera w grę zespołu z Manchesteru.