Southgate: On może być jak Ronaldo lub Rooney

Marcus Rashford
Obserwuj nas w
fot. Vladimir Pesnya / Sputnik/ Hepta / Sport Pict Na zdjęciu: Marcus Rashford

Marcus Rashford to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników biegających po angielskich boiskach. Gareth Southgate uważa jednak, że zawodnik Manchesteru ma jedną zaletę, która odróżnia go od innych młodych gwiazd, a mianowicie jest znacznie bardzo dojrzały i odpowiedzialny niż inni piłkarze.

Czytaj dalej…

Gareth Southgate miał okazję przemówić ostatnio na gali Football Writers’ Association gdzie kilka zdań poświęcił Marcusowi Rashfordowi, którego pochwalił za jego podejście do futbolu, a także podkreślił, że zawodnik ma niesamowite umiejętności.

– Rashford to niesamowity talent. Biorąc pod uwagę, że ma dopiero 21 lat to z pewnością będzie się cały czas poprawiał – zaczął.

– Ważny jest też sposób w jaki Marcus myśli o piłce. On jest bardzo dojrzałym piłkarzem, który ciężko pracuje nad sobą, aby cały czas stawać się lepszym. On nie spocznie na laurach, gdyż jest bardzo odpowiedzialny, a zarazem bardzo pokorny – dodał Southgate.

– Kiedy myślę o poprzednich gwiazdach w ataku Manchesteru, takich jak Carlos Tevez, Cristiano Ronaldo czy Wayne Rooney, to oni wszyscy odznaczali się elastycznością. Potrafili grać w ataku na różnych pozycjach i odnajdywali się w różnych ustawieniach. Dokładnie taki sam jest Rashford. Jeśli będzie ciężko pracował, to może dojść do ich poziomu – zakończył selekcjoner angielskiej reprezentacji.

Dodajmy, że Marcus Rashford wystąpił w tym sezonie już w 27 spotkaniach, podczas których 9 razy wpisał się na listę strzelców, a także zanotował sześć asyst. Na boiskach spędził łącznie ponad 1770 minut.

Komentarze