Solskjaer zapowiedział kilka letnich wyprzedaży z Man Utd

Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer fot. PressFocus

Manchester United w niedzielę rozegra ostatni mecz ligowy w sezonie, mierząc się na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers. Tymczasem menedżer Czerwonych Diabłów zapowiedział na konferencji prasowej przed potyczką z Wilkami, że latem kilku zawodników rozstanie się z klubem.

Man Utd potrzebuje dwóch-trzech solidnych wzmocnień

Manchester United jest już pewny wywalczenia wicemistrzostwa Anglii. Ekipa z Old Trafford przed niedzielną potyczką legitymuje się bilansem 71 punktów. Trzecią Chelsea Man Utd wyprzedza o cztery punkty.

– Mamy plany na lato jak zwykle. W każdym razie sezon jeszcze nie się nie skończył, więc zobaczymy, co przyszłość pokaże. Na pewno będziemy analizować kadrę zespołu pod kątem, kto będzie musiał odejść – mówił Ole Gunnar Solskjaer.

– Tak jak powiedziałem kilka razy ostatnio, mam nadzieję, że wzmocnimy się dwoma lub trzema zawodnikami, dzięki którymi będziemy mogli osiągnąć wyższy poziom. Z aktualnym zespołem nie jesteśmy w stanie osiągnąć więcej – kontynuował Norweg.

– Mieliśmy kilku wypożyczonych piłkarzy, którzy mogą wrócić. Jest zainteresowanie kilkoma innymi. Być może pozwolimy niektórym zawodnikom odejść, aby mogli zdobyć doświadczenie, aby mogli wrócić do nas mocniejsi – przekonywał opiekun Czerwonych Diabłów.

Wszystko wskazuje natomiast na to, że szeregi Man Utd pożegnają po sezonie Sergio Romero i Joel Pereira, którym kończą się umowy z klubem. Na liście życzeń decydentów angielskiej ekipy znajdują się natomiast przede wszystkim Jadon Sancho i Harry Kane. Obaj są otwarcia na zmianę klubów. Negocjacje z ich obecnymi klubami z pewnością nie będą jednak łatwe. Piłkarz BVB wyceniany jest na 100 milionów euro, a napastnik The Spurs na 120 milionów euro.

Komentarze

Na temat “Solskjaer zapowiedział kilka letnich wyprzedaży z Man Utd