Serie A
Serie A

Sky: Newcastle zainteresowane obrońcą Sassuolo

Newcastle United według doniesień Sky Sport Italia jest zainteresowanie pozyskaniem Rogeruo z US Sassuolo. Zawodnik miałby przedstawiciele Premier League wzmocnić na lewej stronie defensywy.

Czytaj dalej…

22-latek do piłki europejskiej trafił w 2016 roku z brazylijskiego Sport Club Internacional. Zawodnik najpierw zasilił szeregi Neroverdich, a później trafił do Juventusu FC, skąd w minionym roku wrócił do Sassuolo.

Rogerio w czarno-zielonej koszulce zaliczył jak na razie 65 spotkań, w których zdobył dwie bramki, notując również dwie asysty. Obecna umowa zawodnika z klubem z regionu Emilia-Romania obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Newcastle w drodze do gonienia elit

Chociaż Publiczny Fundusz Inwestycyjny Arabii Saudyjskiej (PIF) wycofał się z chęci zakupu Newcastle, to sternicy Srok i tak planują letnie wzmocnienia, chcąc wzmocnić skład drużyny Steve’a Bruce’a.

Sky Sport News ostatnio donosiło, że Newcastle jest zainteresowane pozyskaniem Calluma Wilsona i Davida Brooksa z AFC Bournemouth. Tymczasem najnowsze informacje wskazują, że na radarze władz klubu z Wysp Brytyjskich jest zawodnik Sassuolo.

– W dzisiejszych czasach trudno dorównać klubom z absolutnego topu. W związku z tym musimy wzmocnić skład, aby starać się im dorównać. Elita wciąż jest daleko przed nami – przekonywał menedżer Srok w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi.

Komentarze