Douglas Costa
Douglas Costa fot. Grzegorz Wajda

Sky: Man Utd prowadzi rozmowy ws. transferu Douglasa Costy

W związku z tym, że coraz bardziej niepewny wydaje się transfer Jadona Sancho z Borussii Dortmund do Manchesteru United, to sternicy Czerwonych Diabłów mają już przygotowany alternatywny plan. Klub z siedzibą na Old Trafford coraz bardziej angażuje się w temat transferu z udziałem Douglasa Costy z Juventusu FC.

Czytaj dalej…

Brazylijczyk barw ekipy z Piemontu broni od trzech lat. Wcześniej 29-latek grał w Szachtarze Donieck, czy Bayernie Monachium. Najnowsze doniesienia Sky Sports wskazują, że nowym miejscem pracy zawodnika może stać się klub z Premier League.

Co prawda celem numer jeden na trwające okno transferowe jest dla sterników Man Utd wciąż Jadon Sancho. Gdyby jednak transakcja z udziałem reprezentanta Anglii nie doszła do skutku, to jedną z alternatyw rozważanych przez sterników Red Devils jest właśnie Douglas Costa.

Wzmocnienia konieczne według menedżera Czerwonych Diabłów

Ole Gunnar Solskjaer nie ukrywa tego, że dąży do poprawienia sytuacji kadrowej w swojej drużynie, co ma pomóc Man Utd w tym, aby poradzić sobie z kolejnym długim sezonem, który jest przed Man Utd. Przypomnijmy, że Czerwone Diabły ostatnio zostały wyeliminowane z Ligi Europy po porażce z Sevillą FC 1:2.

– Piłkarze muszą cały czas się rozwijać. Muszą robić to, co każdego dnia, pracując z odpowiednim nastawieniem i mentalnością – mówił ostatnio menedżer Man Utd.

– Musimy wzmocnić skład drużyny, ponieważ to będzie długi sezon. Będziemy dalej naciskać i wymagać od piłkarzy, których mamy, ale nadal chcemy się doskonalić. Liga zaczyna się bardzo szybko, ale okno transferowe po wznowieniu rozgrywek Premier League będzie wciąż otwarte, więc musimy być zarówno dobrzy w wyłapywaniu nadarzających się okazji, jak i sprytni w ich finalizowaniu – przekonywał Solskjaer.

Tymczasem zwykle dobrze poinformowany w sprawach transferowych, znany włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio, podaje, że klub z Piemontu wciąż rozważa pozyskanie Alexandre’a Lacazette’a. Niepewni swojej przyszłości w szeregach Starej Damy mogą być z kolei Douglas Costa i Aaron Ramsey.

– Juventus chce pożegnać Brazylijczyka. Były już nawet przeprowadzone rozmowy w tej sprawie między Juve a Man Utd. Sternicy angielskiego klubu myślą o ewentualnym transferze z udziałem zawodnika, ale problemem są częste kontuzje – mówił włoski reporter Sky.

Komentarze