Skromna wygrana United

Anthony Martial

Przynajmniej do poniedziałku w Top Four zameldowali się piłkarze Manchesteru United, którzy w meczu 32. kolejki angielskiej Premier League pokonali przed własną publicznością Watford 2:1 (1:0). Bramki dla ekipy prowadzonej przez Ole Gunnara Solskjaera zdobyli Rashford i Martial, natomiast po drugiej stronie na listę strzelców wpisał się Doucoure.

Czterech zmian po pucharowej porażce z Wilkami dokonał w wyjściowej jedenastce Ole Gunnar Solskjaer – miejsca Romero, Lindelofa, Dalota oraz Lingarda zajęli Jones, Young, Mata i de Gea.  Pięć korekt po wyeliminowaniu Crystal Palace z Pucharu Anglii zarządził za to Javi Gracia – zamiast Gomesa, Holebasa, Cathcarta, Mariappy i Kiko mogliśmy oglądać Fostera, Masinę, Britosa Cabrerę, Kabasele i Janmaata.

Spotkanie mogło, a nawet powinno rozpocząć się od szybkiego gola dla gości – po akcji Masiny i Pereyry, dogodnej sytuacji nie wykorzystał jednak Doucoure. Pięć minut później, po dobrej centrze Janmaata, strzał Deeney’a sparować zdołał za to de Gea. W 20. minucie, Hiszpan zatrzymał także próbę Pereyry.

Po niemrawym początku meczu, podopieczni Ole Gunnara Solskjaera objęli prowadzenie w 28. minucie – piłkę za linię obrony posłał Shaw, a w sytuacji jeden na jednego z Fosterem bezbłędny okazał się Rashford. W kolejnych minutach dogodne okazje mieli jeszcze Martial i Rashford, ale wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, od ataków Szerszeni – w 51. minucie w bramkę nie trafił Janmaat, a chwilę później strzał Pereyry wybronił de Gea. Siedem minut później, po stracie Maticia, nieznacznie pomylił się jeszcze Deeney.

I podobnie jak w pierwszej odsłonie, indolencja strzelecka Watfordu skarcona została przez gospodarzy – w 72. minucie, po dograniu Lingarda wzdłuż bramki, Fostera na raty pokonał Martial. W końcówce, Doucoure wymienił futbolówkę z Successem, sprytnie pomiędzy nogami przepuścił ją Deeney i Doucoure trącił piłkę obok de Gei do siatki, ustalając wynik na 2:1.

Kiedy następne mecze?

Po dzisiejszym zwycięstwie, Manchester United przeskoczył w tabeli Arsenal, ale Kanonierzy swój mecz 32. kolejki rozegrają w poniedziałek przeciwko Newcastle. W następnej serii gier, Diabły czeka trudny wyjazd na Molineux, podczas gdy Watford podejmie Fulham.

Manchester United – Watford 2:1 (1:0)

1:0 Rashford 28′
2:0 Martial 73′
2:1 Doucoure 90′

Pereira – Hughes, Masina

Man Utd: de Gea – Shaw, Jones, Smalling, Young – Pogba, Matić, Herrera (63′ Perreira) – Mata (63′ Lingard) – Martial (77′ Rojo), Rashford

Watford: Foster – Masina, Britos Cabrera, Kabasele, Janmaat (56′ Kiko) – Capoue, Doucoure – Pereyra, Hughes (82′ Success) – Deeney, Deulofeu (73′ Gray)