Skała z Liverpoolu po operacji. Kiedy wróci do gry?

Virgil van Dijk
Virgil van Dijk fot. PressFocus

Obrońca Liverpoolu Virgil van Dijk pomyślnie przeszedł operację kontuzjowanego kolana. Przeprowadzenie zabiegu o reprezentanta Holandii potwierdził klub z Anfield Road.

Czytaj dalej…

Van Dijk podczas zremisowanego 2:2 meczu z Evertonem na Goodison Park, który rozegrany został 17 października, doznał poważnego urazu w starciu z bramkarzem rywali Jordanem Pickfordem. Przeprowadzone badania wykazały uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego, w efekcie czego konieczne było przeprowadzenie operacji. Piłkarz ma już ją jednak za sobą i co najważniejsze przebiegła ona zgodnie z planem.

“Planowana operacja obrońcy Liverpoolu odbyła się w Londynie i zakończyła się sukcesem. Van Dijk natychmiast skoncentruje się na rozpoczęciu swojej rehabilitacji przy wsparciu sztabu medycznego The Reds” – czytamy w oficjalnym komunikacie mistrzów Anglii.

Kiedy Van Dijk będzie mógł wrócić na boisko? Trudno powiedzieć. Liverpool w komunikacie przekazał, że “nie wyznaczono żadnych ram czasowych na powrót Holendra do gry”. Rehabilitacja i przerwa w grze będzie jednak długa i pod dużym znakiem zapytania stoi jego ewentualny powrót do gry w tym sezonie. Nie ma również pewności, czy Van Dijk będzie mógł pomóc reprezentacji Holandii podczas przyszłorocznych finałów Mistrzostw Europy.

Klopp: To najlepsza informacja z możliwych

Zadowolenia z wiadomości o udanej operacji nie kryje również menedżer Juergen Klopp, którego drużyna przygotowuje się do sobotniego spotkania z West Hamem United. – Operacja zakończyła się sukcesem. To naprawdę dobra wiadomość, najlepsza jaką można było uzyskać – stwierdził niemiecki szkoleniowiec.

29-letni Van Dijk w zespole Liverpoolu występuje od stycznia 2018 roku. Od tamtej pory rozegrał w jego barwach 130 spotkań, zdobywając 13 bramek i dokładając do tego 6 asyst. W obecnym sezonie zdążył wystąpić w ośmiu spotkaniach, raz wpisując się na listę strzelców.

Komentarze