Everton dogadał się z nowym menedżerem. Ogłoszenie już niedługo

Sean Dyche
fot. PressFocus Na zdjęciu: Sean Dyche

Sean Dyche zostanie nowym szkoleniowcem Evertonu. Anglik podpisał już niezbędne dokumenty, a do oficjalnego ogłoszenia powinno dojść w ciągu najbliższych godzin – informuje Fabrizio Romano.

  • Everton znalazł następcę Franka Lamparda
  • Kontrakt z klubem podpisał Sean Dyche
  • Anglik od kwietnia 2022 roku przebywał na trenerskim bezrobociu

Everton stawia na doświadczenie

W ostatnich dniach Everton rozglądał się za nowym menedżerem. Po fatalnej pierwszej części sezonu, w trakcie której “The Toffees” wmieszali się w walkę o utrzymanie w Premier League, pracę stracił Frank Lampard. Władze klubu szybko wytypowały dwóch głównych kandydatów, którzy mieli odpowiednie kompetencje, aby zastąpić legendarnego Anglika. Media przekonywały, że wybór toczy się między Marcelo Bielsą a Seanem Dychem.

Wszystko wskazuje na to, że ostatecznie zdecydowano się na byłego szkoleniowca Burnley. Fabrizio Romano informuje, że Everton podpisał już z nim wszystkie niezbędne dokumenty. Kontrakt Dyche’a będzie obowiązywał przez dwa i pół roku. Do oficjalnego ogłoszenia powinno dojść w ciągu najbliższych godzin.

Dyche pracował jako trener Burnley niemal dekadę. Przez lata udawało mu się utrzymać swój zespół na poziomie Premier League. Do rozstania doszło w kwietniu 2022 roku. Później Burnley spadło do Championship.

Sytuacja Evertonu zmusiła do sięgnięcia po sprawdzone rozwiązanie. Aktualnie “The Toffees” znajdują się w strefie spadkowej, a do bezpiecznego miejsca tracą dwa punkty. Dyche musi więc niezwłocznie wpłynąć na poprawę wyników swojej nowej ekipy.

Zobacz również:

Padło słynne “here we go”. Bardzo duży ruch Tottenhamu
Pedro Porro

Pedro Porro w najbliższych godzinach zostanie zaprezentowany jako nowy zawodnik Tottenhamu Hotspur. Porozumienie w sprawie transferu Hiszpana potwierdził Fabrizio Romano. Pedro Porro zostanie nowym piłkarzem Tottenhamu Obrońca pożegnał się już z kolegami ze Sportingu 23-latek będzie kosztował około 45 mln euro Porro wraca na Wyspy Brytyjskie Jak informuje ekspert od rynku transferowego – Fabrizio Romano,

Czytaj dalej…

Komentarze