Saudyjski minister sportu o przejęciu Liverpoolu i Man Utd. “Byłoby to korzystne dla wszystkich”

Piłkarze Man Utd
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Man Utd

Liverpool i Man Utd niewykluczone, że wkrótce zmienią właścicieli. Tymczasem do przestrzeni publicznej trafiła wypowiedź saudyjskiego ministra sportu księcia Abdulaziza bin Turki Al Faisala, który skomentował potencjalny transfer Cristiano Ronaldo do jednego z arabskich klubów, a także ocenił perspektywę przejęcia klubów z Anfield Road i Old Trafford przez saudyjskich przedstawicieli.

  • Liverpool i Man Utd to kluby, cieszące się popularnością na całym świecie
  • Na temat ewentualnego zakupu angielskich ekip przez saudyjskich inwestorów głos zabrał minister sportu Arabii Saudyjskiej
  • Saudyjski minister sportu ocenił perspektywę przejęcia Liverpoolu i Man Utd

Saudyjczycy przejmą Liverpool i Man Utd?

Liverpool i Man Utd to jedne z popularniejszych klubów na świecie. Nie milkną doniesienia, że niebawem każda z ekip może zmienić właściciela. Tymczasem jeszcze bardziej podsycił spekulacje na temat przejęcia przez przedstawicieli Arabii Saudyjskiej angielskich klubów minister sportu Abdulaziz bin Turki Al-Faisal.

Mam nadzieję, że nasi inwestorzy kupią Manchester United i Liverpool – jeśli wszystko się ułoży, to będą dobre oferty. Kupującymi mogą być zarówno prywatni przedsiębiorcy, jak i firmy z naszego królestwa – przekazał Al-Saisal cytowany przez Sky Sports.

Zobacz także:

Bruno Fernandes: gdy Ronaldo jest krytykowany, staje się lepszy
Bruno Fernandes

Bruno Fernandes był jednym z jaśniejszych punktów reprezentacji Portugalii w starciu z Ghaną. Po zakończeniu spotkania pomocnik Man Utd wyraził natomiast kilka słów na temat Cristiano Ronaldo, przekonując, że krytyka tylko go napędza. Reprezentacja Portugalii ma jeszcze sześć meczów do rozegrania, aby zrealizować cel Podopieczni Fernando Santosa celują w triumf na mundialu w Katarze Na

Czytaj dalej…

Premier League to najlepsza liga na świecie, wszyscy ją oglądają. W Arabii Saudyjskiej są wierni kibice angielskich drużyn. Byłoby to więc korzystne dla wszystkich – dodał saudyjski minister sportu.

Polityk z Arabii Saudyjskiej wypowiedział się również na temat spekulacji dotyczących przyszłości Cristiano Ronaldo. – Kto nie chce, żeby Ronaldo grał w ich lidze? On i Messi są wzorem do naśladowania dla wielu młodych piłkarzy – zaznaczył Al-Faisal.

Czytaj więcej: Niezwykła mowa motywacyjna trenera Arabii Saudyjskiej. “Messi dostaje piłkę, a ty stoisz i patrzysz”

Komentarze