Sarri: Przyzwyczajam się do krytyki

Maurizio Sarri

Menedżer Chelsea Maurizio Sarri stwierdził, że “przyzwyczaja się” do krytyki ze strony kibiców. Kibice londyńskiego zespoły wyrażali swoje niezadowolenie z pracy włoskiego szkoleniowca podczas niedzielnego spotkania z Cardiff.

Zespół z Walii jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, ale losy rywalizacji odwróciły trafienia Cesara Azpiliceuty i Rubena Loftusa-Cheeka. Ostatecznie Chelsea wygrała 2:1, ale przy stanie 1:0 dla Cardiff kibice Chelsea domagali się zwolnienia Sarriego.

– Prawdopodobnie nie byli zadowoleni z wyniku. Rozumiem to, rozumiem to bardzo dobrze. Przyzwyczajam się do tego – powiedział Sarri.

Niepopularna wśród kibiców Chelsea była również decyzja Sarriego o braku N’Golo Kante i Edena Hazarda w wyjściowym składzie. – Kante rozegrał 50 spotkań, a Hazard 47. W ostatnim tygodniu rozegrali dwa mecze dla swoich reprezentacji, pełne 180 minut, więc uznałem, że nadszedł czas na odpoczynek – powiedział Sarri.

– Mieliśmy szczęście, bo zdobyliśmy trzy punkty, a Hazard zagrał 30 lub 35 minut, a Kante ani jednej – dodał.