Sarri: Po pierwszym golu graliśmy z większą pewnością siebie

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Chelsea pokonała w rewanżu Malmo FF 3:0 i awansowała do 1/8 finału Ligi Europy. Maurizio Sarri, menedżer The Blues, powiedział, że jego zespół potrzebował czasu, aby zacząć grać na odpowiednim poziomie.

Czytaj dalej…

– W pierwszych 30 minutach brakowało nam pewności siebie. Byliśmy nerwowi i nie potrafiliśmy operować wystarczająco szybko piłką – powiedział Sarri, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

– Mieliśmy kłopoty przy pressingu rywali. Trochę lepiej to wyglądało w ostatnich 15 minutach pierwszej połowy. Potem, już po zdobyciu pierwszej bramki, graliśmy bardzo dobrze. Zaczęliśmy szybko grać piłką i była pewność siebie. Nie było nam łatwo grać w tym spotkaniu, dlatego potrafię zrozumieć naszą postawę w pierwszych 30 minutach – dodał włoski szkoleniowiec.

Z dobrej strony w ekipie z Stamford Bridge pokazał się na Callum Hudson-Odoi, który swój występ udokumentował strzeleniem gola. – Zagrał bardzo dobrze. Christensen i Emerson również zagrali bardzo dobrze i jestem zadowolony z tego co pokazali. Wszystkich trzech stać teraz, aby grać na równym poziomie – stwierdził.

Komentarze