Sarri: Hazard jako fałszywa dziewiątka daje najwięcej

Eden Hazard
Obserwuj nas w
fot. Alexey Filippov / Sputnik/ Hepta / Sport Pict Na zdjęciu: Eden Hazard

Eden Hazard jest jedną z największych gwiazd w zespole Chelsea. Ostatnio o tym zawodniku, oraz o jego nowej roli na boisku, wypowiedział się menedżer drużyny z Londynu, czyli Maurizio Sarri.

Czytaj dalej…

Eden Hazard występował już w roli fałszywej dziewiątki pod wodzą Antonio Conte. Wtedy jednak Belg niejednokrotnie dawał wyraz swojej frustracji i niezadowolenia z nowej pozycji. Nowy menedżer Chelsea, Maurizio Sarri uważa jednak, że to dobra rola dla tego piłkarza, ponieważ dzięki temu inni zawodnicy mogą bardziej zaangażować się w grę defensywną.

– W tej chwili radzimy sobie w fazie defensywnej coraz lepiej, a jednym z powodu poprawy naszej gry jest moim zdaniem pozycja Edena Hazarda – zaczął Sarri.

– Kiedy Eden gra jako fałszywa dziewiątką daje zespołowi więcej w elementach defensywnych. To bardzo ważne. W ostatnich sześciu meczach straciliśmy tylko trzy bramki, w tym jeden gol padł z karnego – dodał Sarri.

– Myślę więc, że to dobre rozwiązanie, gdyż nie tracimy jakości w ataku, a zyskujemy jakość w obronie – zakończył opiekun Chelsea

Włoski szkoleniowiec odniósł się również do kwestii odejścia Cesca Fabregasa i brakach w pomocy swojego zespołu.

– W ostatnim meczu było widać, że Jorginho mógł być już przemęczony. Stracił dużo piłek co jest  do niego zupełnie niepodobne. Myślę, że gdyby Fabregas był na ławce to z pewnością wysłałbym go na boisko, ale niestety, on jest już w innym klubie. W związku z tym sądzę, że potrzebujemy jakiegoś wzmocnienia w linii pomocy – podsumował.

Komentarze