Rzeź niewiniątek na St. Mary’s Stadium

Jan Bednarek

Prawdziwy koszmar przeżyli w piątkowy wieczór kibice Southampton FC, gdyż ich pupile zostali rozgromieni na swoim stadionie przez Leicester City aż 9:0. W szeregach gospodarzy całe spotkanie zaliczył Jan Bednarek.

Goście do swojej potyczki przystępowali w roli faworytów, ale Święci nie zamierzali tanio sprzedać skóry w boju z Lisami, co zwiastowało ciekawy mecz na St. Mary’s Stadium. W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji gra toczyła się jednak pod dyktando teamu dowodzonego przez Brendana Rodgersa.

Wynik meczu został otwarty bardzo szybko, bo już w 10. minucie, gdy Ben Chilwell strzałem z lewej nogi pokonał Angusa Gunna. Dwie minuty sytuacja Southampton jeszcze bardziej się skomplikowała, bo czerwoną kartkę za brutalny faul na Perezie zobaczył Ryan Bertrand.

Lisy jak na faworyta przystało, grę w przewadze wykorzystał wybornie. Już w 17. minucie Youri Tielemans podwyższył prowadzenie Leicester, ale na tym ekipa z King Power Stadium nie poprzestała. Jeszcze przed przerwą swoje gole dołożyli Ricardo Pereira, Hiszpan Perez i Jamie Vardy, więc goście prowadzili 5:0.

W drugiej odsłonie Lisy już nie z takim rozmachem, jak w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji, ale nadal rozbijali zasieki obronne swoich rywali. Następstwem tego były cztery kolejne gole, co skutkowało tym, że Leicester rozgromiło Świętych aż 9:0.

Southampton FC – Leicester City 0:9 (0:5)

0:1 Chilwell 10′
0:2 Tielemans 17′
0:3 Pereira 19′