Dziennikarze wybrali piłkarza sezonu w Premier League. Pierwszy obrońca od 1989 roku

Ruben Dias podczas meczu z PSG
PressFocus Na zdjęciu: Ruben Dias podczas meczu z PSG

Obrońca Manchesteru Dias Ruben Dias został uznany przez Football Writers Association (FWA) najlepszym zawodnikiem sezonu 2020/21.

Premier League. Ruben Dias piłkarzem sezonu 2020/21

W głosowaniu członków stowarzyszenia dziennikarzy i korespondentów piłkarskich reprezentant Portugalii wyprzedził swojego kolegę z drużyny Kevina de Bruyne’a oraz napastnika Tottenhamu Hotspur Harry’ego Kane’a.

Ruben Dias jest pierwszym obrońcą, który zdobył tę nagrodę od czasu Steve’a Nicola z Liverpoolu w 1989 roku. Odbierając nagrodę podkreślał, że nie byłoby to możliwe bez pomocy drużyny.

– To ogromny zaszczyt. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy. Nie mógłbym tego osiągnąć bez sukcesu drużyny, każdy w zespole zasłużył na tę nagrodę. Tylko dzięki niemu, jako obrońca, jestem w stanie być tutaj, aby odebrać tę nagrodę – powiedział Ruben Dias, cytowany przez Sky Sports.

– Kiedy tutaj trafiłem, chciałem poznać wszystkich tak szybko, jak to możliwe. Chciałem zrozumieć, jak gra zespół. Znałem menedżera i zawodników, wiedziałem trochę o filozofii klubu, ponieważ jestem fanem piłki nożnej i znam City z ostatnich kilku lat. Wiedziałem, gdzie przychodzę i chciałem się zintegrować tak szybko jak to możliwe – kontynuował środkowy obrońca Manchesteru City.

Kluczowy zawodnik Manchesteru City

24-letni Ruben Dias do Manchesteru City trafił we wrześniu ubiegłego roku za 68 milionów euro z Benfiki Lizbona. Bardzo szybko stał się kluczowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Josepa Guardiolę i miał duży udział w dotychczasowych wynikach zespołu w tym sezonie.

W tym sezonie wystąpił w 48 spotkaniach Manchesteru City we wszystkich rozgrywkach, zdobywając jednego gola. Obywatele między innymi dzięki świetnej postawie Rubena Diasa stracili tylko 21 bramek w obecnym sezonie Premier League oraz 14 razy zachowywali czyste konto.

Komentarze