Rooney chce Messiego w Premier League

Wayne Rooney
Wayne Rooney fot. Rafał Rusek

Lionel Messi we wtorek oświadczył, że chce odejść z Barcelony i jest przymierzany przede wszystkim do Manchesteru City. Argentyńczyka na boiskach Premier League bardzo chciałby zobaczyć były reprezentant Anglii, Wayne Rooney, który obecnie występuje w Derby County.

Czytaj dalej…

Argentyńczyk jest podobno gotowy na dołączenie do prowadzonego przez Josepa Guardiolę Manchesteru City. Wicemistrzowie Anglii poszukują obecnie najlepszego rozwiązania, które pozwoliłoby im sprowadzić Messiego na Etihad Stadium.

Rooney: Messi to inny poziom

Były zawodnik między innymi Manchesteru United, Wayne Rooney, jest przekonany, że Argentyńczyk, mimo ukończenia 33 lat, byłby w stanie odnieść sukces na boiskach Premier League. Rooney zapytany, czy chciałby zobaczyć Messiego w Premier League odpowiedział: – Każdego dnia tygodnia. Wiem, że jest coraz starszy, ale nikt wcześniej nie widział takiego zawodnika jak on.

– Messi ma po prostu wszystko. Wypracowuje bramki, strzela je, jest najlepszych zawodnikiem wszech czasów. Jeśli może przyjść do Premier League, to wydaje mi się, że tylko do Manchesteru City lub Manchesteru United. Sam sprowadziłbym go do United – kontynuował Rooney, cytowany przez ESPN.

– To jeden z nielicznych zawodników, których obserwowałem. Grałem oczywiście z Cristiano i ta dwójka ustanowiła standard, którego, jak sądzę, nigdy więcej nie zobaczymy, ale dla mnie Messi to po prostu inny poziom – mówił były reprezentant Anglii.

Messi za dobry na MLS

Rooney odradza Messiemu przenosiny do Stanów Zjednoczonych, gdzie sam miał okazję występować w barwach DC United. – Nie powinien nawet myśleć o Stanach Zjednoczonych, bo jest zbyt dobry na ten poziom. Mógłby przejść do Premier League i zostać najlepszym zawodnikiem. Jestem tego pewny. Nie sądzę, aby był w stanie to zrobić przez następne dwa lub trzy lata, ale na pewno w następnym sezonie – dodał Rooney.

Komentarze