Ronaldo z jasna deklaracją odnośnie kariery w reprezentacji

Cristiano Ronaldo
Pressfocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo w tym roku skończył 37 lat. Mimo tego Portugalczyk nie chce, aby mundial w Katarze był jego ostatnim turniejem reprezentacyjnym.

  • Nie brakowało opinii, że mundial będzie ostatnim turniejem dla Cristiano Ronaldo
  • Portugalczyk ma jednak inne plany
  • Napastnik Manchesteru United chce zagrać na Euro 2024

Ronaldo nie porzuci kadry po mundialu

Cristiano Ronaldo to postać legendarna dla piłki nożnej. Portugalczyk aktualnie jest jednak cieniem siebie z lat świetności. Nie mieści się on bowiem do podstawowego składu Manchesteru United, dla którego strzelił w tym sezonie jednego gola w ośmiu meczach. 37-latek nie martwi się jednak tym i wciąż marzy o pobijaniu kolejnych rekordów strzeleckich. Także w reprezentacji.

Ronaldo w reprezentacji Portugalii rozegrał 189 meczów. 117 razy wpisał się na listę strzelców. Z kadrą wygrał mistrzostwo Europy w 2016 roku. 37-latek ma ambicję, aby ponownie wygrać Euro. Snajper Manchesteru United przyznał, że pragnie wystąpić na kolejnym europejskim czempionacie, który w 2024 roku zorganizują Niemcy.

Mam nadzieję, że będę częścią kadry jeszcze przez kilka lat. Wciąż jestem zmotywowany, a moje ambicje nadal są wysokie. Moja droga w reprezentacji Portugalii jeszcze nie dobiegła końca. Mamy wielu zdolnych młodych piłkarzy. Zagram na mistrzostwach świata i chcę być na kolejnych mistrzostwach Europy – przyznał Ronaldo. Przed nim i jego kolegami z kadry wrześniowe mecze Ligi Narodów, a później zaplanowany na listopad i grudzień mundial w Katarze.

Czytaj także; Olkiewicz w środę #30. Nic nie boli bardziej, niż służbista na drodze pasjonata

Komentarze