Cristiano Ronaldo ponownie zagra przeciwko Messiem
Cristiano Ronaldo ponownie zagra przeciwko Messiem fot. Grzegorz Wajda

Cristino Ronaldo nie chce wracać do Manchesteru United

W ostatnim czasie pojawiły się spekulacje, że Cristiano Ronaldo mógłby wrócić do swojego dawnego klubu, Manchester United. Dziennik AS rozwiewa jednak te spekulacje i donosi, że taka opcja w ogóle nie wchodzi w grę. Nie chce tego sam zawodnik.

Czytaj dalej…

W minionym tygodniu media rozpisywały się na temat przyszłości Cristiano Ronaldo. Pojawiły się bowiem doniesienia, jakoby Juventus miał pożegnać go już po zakończeniu obecnego sezonu. Sam Portugalczyk, o czym donosi AS, jest zadowolony z życia we Włoszech, gdzie zaaklimatyzowała się jego rodzina. Jego celem jest wypełnienie kontraktu ze Starą Damą do lata 2022 roku.

Co dalej? Klubem, który podobno byłby w stanie sprostać oczekiwaniom finansowym zawodnika jest Manchester United. Sam Ronaldo – jak czytamy na łamach AS-u – nie zamierza jednak decydować się na ten krok. Uważa bowiem, że zapisał się już w historii angielskiego klubu i ten rozdział został definitywnie zamknięty.

Jeśli nie Anglia, to PSG

Wiele w sprawie przyszłości Portugalczyka ma zależeć od tego, jak wyglądać będzie rynek transferowy po pandemii koronawirusa. W przypadku opuszczenia Włoch prawdopodobnym kierunkiem mogłaby być Francja i Paris Saint-Germain.

Doniesienia o tym, że Juventus mógłby chcieć sprzedać Ronaldo już po zakończeniu sezonu 2020/2021 wynikają ze względów ekonomicznych. Zarobki Portugalczyka są astronomiczne i mało który klub świata mógłby sobie na nie w tym momencie pozwolić. Zwłaszcza w sytuacji, gdy w futbol uderzyła pandemia koronawirusa.

Komentarze