Declan Rice ma ambitne plany. “Chcę się odpłacić”

Declan Rice trafił latem do Arsenalu. Dla Kanonierów Anglik został najdroższym nabytkiem w historii – kosztował ponad 116 milionów euro. Pomocnik zdaje sobie sprawę z metki, jaką posiada i ambitnie stwierdził, że zamierza odpłacić się Arsenalowi za okazane zaufanie.

Declan Rice
Obserwuj nas w
IMAGO / Pro Sports Images Na zdjęciu: Declan Rice
  • Letni transfer Declana Rice’a odbił się szerokim echem
  • 24-latek zmienił West Ham United na Arsenal FC za ponad 116 milionów euro
  • Piłkarz podkreślił, że zamierza odpłacić się Kanonierom za okazane mu zaufanie

“Sto milionów funtów to kupa pieniędzy”

Mało który transfer podczas minionego okienka transferowego odbił się tak szerokim echem, jak ten Declana Rice’a. O ówczesnego kapitana West Ham United biły się największe angielskie firmy. Najwięcej zaangażowania wykazał Arsenal. Kanonierzy zapłacili za 24-latka ponad 116 milionów euro, bijąc tym samym swój rekord transferowy. Pod koniec z negocjacji odpadł nawet Manchester City. Obywatele stwierdzili, że nie zamierzają inwestować w defensywnego pomocnika aż tak ogromnej kwoty.

POLECAMY TAKŻE

Rice na Emirates Stadium zadomowił się szybko i z miejsca stał się podstawowym graczem dla Mikela Artety. Fanom londyńczyków z pewnością podobają się też wypowiedzi reprezentanta Anglii, z których bije świadomość i pewność siebie.

Sto milionów funtów to kupa pieniędzy. Rozumiem presję, jaką taka cena rodzi. Chcę jak najszybciej odpłacić Arsenalowi. Zainwestowali we mnie mnóstwo forsy. Muszę udowodnić, że potrafię wprowadzić konieczne zmiany – powiedział sam zawodnik.

Rice zdążył rozegrać już 18 spotkań dla Kanonierów na wszystkich frontach. Zanotował w nich dwie bramki i tyle samo asyst.

Czytaj więcej: Gwiazda opuści Granadę już zimą? Klauzula nie powstrzyma chętnych z Anglii i Niemiec.

Komentarze