Puchar Anglii: Pewne zwycięstwo Manchesteru City!

Piłkarze Manchesteru City

W kolejnym ćwierćfinale Pucharu Anglii Newcastle grało z Manchesterem City. Obywatele wręcz zdeklasowali rywala w pierwszej części meczu. Mimo znaczącej przewagi Niebieskich, pierwszy gol padł z rzutu karnego. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Manchesteru City 2:0.

Już od pierwszego gwizdka sędziego, goście zastosowali wysoki pressing i za wszelką cenę chcieli dyktować warunki gry. Podopieczni Guardioli z wielką lekkością znajdywali drogę do bramki przeciwnika, jednak dobra postawa Karla Darlowa w bramce Newcastle uniemożliwiała zmianę wyniku.

W 36. minucie arbiter dopatrzył się nieprzepisowego zagrania jednego z obrońców gospodarzy. Gabriel Jesus w walce o piłkę został popchnięty, przez co sędzia wskazał na 11. metr od bramki. Kevin De Bruyne zamienił jedenastkę na gola. Po strzale Belga piłka wpadła w prawy, dolny róg bramki.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć goście mogli prowadzić przynajmniej dwiema bramkami. Zawodnicy z Newcastle wręcz nie istnieli na boisku. Gra Srok była chaotyczna, a w akcjach ofensywnych brakowało odpowiedniej dynamiki, by móc zagrozić bramce Manchesteru.

Obywatele podtrzymali swoją dominację w drugiej odsłonie spotkania. W 68. minucie gola zdobył Sterling. Anglik w swoim stylu zbiegł do środka i oddał techniczny strzał z dystansu. W dalszej części meczu nie brakowało akcji, po których mogły paść kolejne gole. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:0.

Manchester City zasłużenie awansuję do półfinału Pucharu Anglii i łagodzi morale po dotkliwej porażce z Chelsea 1:2