Puchar Anglii: Man Utd wygrywa na Stamford Bridge!

Paul Pogba

Manchester United awansował do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Anglii. W hicie 1/8 finału Czerwone Diabły w wyjazdowym meczu pokonały 2:0 Chelsea.

W 11. minucie dwoma bardzo dobrymi interwencjami popisał się Sergio Romero, który obronił uderzenia Davida Luiza i Pedro. W odpowiedzi groźnie uderzał Herrera, ale na posterunku był Kepa. W kolejnych minutach groźniej atakowali gospodarze, ale dwóch dobrych sytuacji nie zdołał wykorzystać Higuain.

Tymczasem w 31. minucie Manchester United wyszedł na prowadzenie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Pogby z lewej strony boiska, bramkarza Chelsea uderzeniem głową z sześciu metrów pokonał Herrera.

Tuż przed przerwą goście zdobyli drugiego gola. Tym razem piłkę w pole karne z prawego skrzydła zagrał Rashford. Do piłki dopadł Pogba, który wbiegł między dwóch obrońców rywali i strzałem głową trafił do siatki.

W drugiej połowie Manchester United kontrolował wydarzenia na boisku. Chelsea nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną defensywę drużyny prowadzonej przez Ole Gunnara Solskjaera. Ostatecznie wynik meczu nie uległ już zmianie.

Chelsea FC – Manchester United 0:2 (0:2)

0:1 Herrera 31′