Ulubieniec Mauricio Pochettino może zimą odejść z Chelsea

Ian Maatsen jest jednym z ulubieńców Mauricio Pochettino. Niewykluczone jednak, że Chelsea będzie musiała wystawić obrońcę na listę transferową. Holender nie odpowiedział na żadną z dwóch ofert przedłużenia umowy.

Ian Maatsen
Obserwuj nas w
Imago/ Na zdjęciu: Ian Maatsen
  • Mauricio Pochettino jest bardzo zadowolony ze współpracy z Ianem Maatsenem
  • Holender nie odpowiedział na dwie oferty przedłużenia kontraktu ze strony Chelsea
  • Kontrakt defensora wygasa wraz z końcem sezonu, więc jeśli nie zaakceptuje on nowej umowy zostanie zimą wystawiony na listę transferową

Ważą się losy wychowanka Chelsea

W ubiegłym sezonie Ian Maatsen dojrzewał piłkarsko pod okiem Vincenta Kompany’ego na wypożyczeniu w Burnley. The Clarets byli zachwyceni współpracą z 21-latkiem i chcieli zapewnić sobie jego transfer definitywny. Chelsea odrzuciła jednak wówczas ofertę opiewającą na 35 milionów euro. 

Mauricio Pochettino jest zachwycony rozwojem lewego obrońcy, o którym już mówi się w charakterze “ulubieńca trenera”. Do tej pory uzbierał on jednak tylko 200 minut we wszystkich rozgrywkach w obecnym sezonie. Szkoleniowiec obiecuje jednak Holendrowi, że otrzyma więcej szans. Zwłaszcza że wkrótce z klubem ma się rozstać Marc Cucurella. 

The Blues złożyli obrońcy już dwie oferty przedłużenia kontraktu, jednak ten na żadną nie odpowiedział, Jego aktualna umowa ważna jest jedynie do końca sezonu. Jeśli Maatsen nie zdecyduje się wkrótce na podpisanie kontraktu, zostanie wystawiony na listę transferową. Zimowe okno transferowe byłoby ostatnią okazją na zarobienie na jego odejściu.

Przeczytaj: Wahadłowy rozważa opuszczenie Chelsea

Komentarze