Premier League z alternatywnym planem na dokończenie sezonu

Piłkarze Manchesteru City
Piłkarze Manchesteru City fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Premier League przygotowuje alternatywy plan rozegrania pozostałych spotkań obecnego sezonu – informuje The Independent. Plan zakłada dokończenie rozgrywek w czerwcu i lipcu poprzez izolację drużyn w zamkniętych obozach w środkowej części Anglii i Londynie. Wszystkie mecze byłyby transmitowane w telewizji.

Czytaj dalej…

W ostatni weekend władze angielskiej piłki dyskutowały o różnych możliwościach dokończenia obecnego sezonu. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem pozostaje rozgrywanie spotkań bez udziału kibiców, ale pojawiły się również pomysł odizolowanych obozów, do których drużyny wracałyby po rozegraniu spotkań.

Ogromne kontrakty telewizyjne i inne problemy finansowe zwiększyły presje na kluby, aby dokończyć obecny sezon. Jedną z zalet tego pomysłu jest zorganizowanie “telewizyjnego mega-eventu”, którego założeniem byłoby przeprowadzenie w telewizji transmisji ze wszystkich pozostałych 92 spotkań.

Pomysł ten miał również zyskać poparcie rządu, który popiera zaangażowanie obywateli w narodowy sport, szczególnie w przypadku zaostrzenia lub rozszerzenia obostrzeń.

W celu realizacji tego planu, kluby i ich pracownicy byliby odizolowani w hotelach od swoich rodzin, podobnie jak to wygląda podczas największych turniejów jak mistrzostwa świata czy Mistrzostwach Europy. Dodatkowo regularnie poddawani byliby testom. Celem byłoby zmniejszenie ryzyka zakażenia koronawirusem, ponieważ nawet jeden przypadek mógłby przekreślić cały plan.

Komentarze