Piłkarze Manchesteru City
Piłkarze Manchesteru City fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Premier League wróci po 1 czerwca? Jest decyzja rządu

Rozgrywki Premier League wrócą po 1 czerwca? Jest to możliwe! Brytyjski rząd ogłosił w poniedziałek mapę drogową znoszenia aktualnych obostrzeń, które zostały wprowadzone w celu walki z koronawirusem.

Czytaj dalej…

Krok drugi mapy drogowej, który nie może rozpocząć się wcześniej niż 1 czerwca, obejmuje “zezwolenie na organizowanie wydarzeń kulturalnych i sportowych za zamkniętymi drzwiami z transmisją, przy jednoczesnym uniknięciu ryzyka kontaktów społecznych na dużą skalę”.

Zwraca się jednak uwagę, że będzie to możliwe tylko wtedy, gdy poczynione zostaną wystarczające postępy w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa do tego czasu.

Premier League bez udziału publiczności

Jeżeli wszystko potoczy się po myśli rządu, rozgrywki Premier League będą mogły zostać wznowione po 1 czerwca. W najbliższych dniach można spodziewać się decyzji wszystkich 20 klubów w sprawie powrotu do gry.

Oczywistym jest natomiast, że w najbliższej przyszłości wszystkie spotkania będą rozgrywane bez udziału publiczności. Kiedy kibice będą mogli wrócić na stadiony Premier League?

“Może to być w pełni osiągalne znacznie później, w zależności od zmniejszenia liczby infekcji. Niektóre obiekty, które z założenia są zatłoczone, a ich otwarcie może okazać się trudne do zrealizowania z uwzględnieniem zasad dystansu, mogą nie być w stanie w tym momencie bezpiecznie się otworzyć, lub mogą być w stanie otworzyć się bezpiecznie tylko częściowo” – czytamy w dokumencie.

Komentarze