Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Klopp: Wyjątkowa postawa i pasja

Szkoleniowiec Liverpoolu Jürgen Klopp był zachwycony postawą swojej drużyny w środowym meczu z Crystal Palace. The Reds wygrali wysoko 4:0 i są już o krok od zapewnienia sobie mistrzowskiego tytułu.

Czytaj dalej…

– Postawa i pasja, którą pokazaliśmy dziś wieczorem była wyjątkowa i rozegraliśmy znakomite spotkanie. Zdobyte przez nas bramki były niesamowite. W mojej pracy zazwyczaj trzeba się uspokoić i powiedzieć: “Nie, nie, to nie było tak dobre i możemy się poprawić”. I możemy grać lepiej, wiem o tym, ale to nie jest teraz ważne – powiedział Klopp.

– Ważne jest tylko to, że daliśmy ten sygnał i okazaliśmy szacunek naszym kibicom, na jaki zasługują, że możemy grać tak, jak oni są tutaj, nawet gdy to ich tu nie ma. Nigdy nie tęskniłem za nimi bardziej niż dziś wieczorem, bo wyobraź sobie ten mecz z 55 tysiącami kibiców na stadionie i emocje, który wówczas by były. To byłoby niesamowite. W tej chwili nie możemy tego mieć, dlatego ważne było, abyśmy okazali ludziom nasz szacunek i to właśnie chłopcy zrobili. Podobało mi się to – kontynuował szkoleniowiec.

Klopp obejrzy mecz Chelsea z Manchesterem City

Liverpool już w czwartek może być pewny mistrzowskiego tytułu. Stanie się tak, jeżeli Manchester City straci punkty w wyjazdowym meczu z Chelsea. Czy Klopp będzie oglądał to spotkanie? – Obejrzę ten, ale nie po to, aby przygotowywać się na świętowanie, ale dlatego, że za tydzień gramy z City. Muszę go więc oglądać, zwłaszcza że grają z Chelsea, z którą również czeka nas mecz. To naprawdę ważne spotkanie, które będę oglądał z kilku powodów.

– Cokolwiek wydarzy się w tym spotkaniu, nie mamy na to wpływu, więc zbytnio się tym nie przejmuję, jeżeli mam być szczerzy. Ale i tak jestem pewien, że spotkanie w przyszłym tygodniu z Manchesterem City to obowiązkowy mecz dla każdego kibica na tej planecie, ponieważ bez względu na to, czy coś będzie już jasne, czy nie, to zmierzą się dwie naprawdę dobre drużyny i będzie to bardzo interesujące widowisko – dodał szkoleniowiec The Reds.

Komentarze