Klopp: To nie był dobry dzień dla piłki

Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Menedżer Liverpoolu Jürgen Klopp uważa, że decyzja Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu o uchyleniu nałożonego na Manchester City zakazu udziału w europejskich pucharach nie była dobra dla piłki nożnej.

Czytaj dalej…

Klopp uważa, że decyzja ta może zadziałać na korzyść Liverpoolu w przyszłym sezonie, ponieważ Manchester City będzie rywalizować w czterech rozgrywkach, ale jednocześnie twierdzi, że może mieć negatywny wpływ na piłkę nożną jakoś całość.

– Cieszę się, że Manchester City może grać w Lidze Mistrzów, ale szczerze mówiąc, nie sądzę, aby poniedziałek był dobrym dniem dla piłki nożnej – powiedział Klopp podczas konferencji prasowej przed środowym meczem z Arsenalem.

– Uważam, że Finansowe Fair Play to dobry pomysł. Jest to swojego rodzaju ochrona drużyn, ochrona konkurencji. Na początku zamysł był taki, aby nikt nie wydawał zbyt wiele. Kluby musiały się upewnić, że pieniądze, którą chcą wydać, są oparte na właściwych źródłach – kontynuował, cytowany przez Sky Sports.

– Naprawdę mam nadzieję, że FFP zostanie, ponieważ daje to przynajmniej pewnego rodzaju granice, których nie można przekroczyć, co jest dobre dla piłki. Jeżeli nikogo nie będzie to obchodziło, najbogatsi ludzie lub kraje będą mogły robić to, co będą chciały. To sprawi, że rywalizacja będzie naprawdę trudna. Uważam również, że doprowadzi to do utworzenia super ligi, z 10 klubami – dodał szkoleniowiec The Reds.

Komentarze