Steven Gerrard
Steven Gerrard fot. Grzegorz Wajda

Gerrard zostanie nowym opiekunem drużyny Polaka?

Marcelo Bielsa, ma kontrakt ważny z Leeds United do końca czerwca 2021 roku. Taki stan rzeczy sprawia, że coraz częściej pojawiają się spekulacje związane z tym, kto zastąpi Argentyńczyka w klubie z Elland Road. Football Insider podaje, że sternicy beniaminka angielskiej ekstraklasy chcieliby zatrudnić Stevena Gerrarda, który aktualnie prowadzi Rangers FC.

Czytaj dalej…

Marcelo Bielsa to trener, który co prawda u sterników Leeds United ogromny kredyt zaufania, na co wpływ mają ostatnie dobre sezonu Pawi pod batutą argentyńskiego trenera. Z drugiej strony Bielsa uchodzi za szkoleniowca nieobliczalnego, co sprawia, że działacze klubu muszą być przygotowani na różne sytuacje.

W związku z powyższym, gdyby okazało się, że Bielsa nie przedłużyłby swojej umowy z Leeds, to przedstawiciele ekipy, której barwy reprezentuje Mateusz Klich, musieliby znaleźć następcę Argentyńczyk. Według angielskich dziennikarzy celem numer jeden dla decydentów klubu z Elland Road byłoby zatrudnienie Stevena Gerrarda.

Były reprezentant Anglii już pod koniec kampanii 2018/2019 był przymierzany do pracy w Leeds, gdy przyszłość Bielsy nie była pewna, gdy okazała się, że drużyna pod jego dowództwem przegrała baraże o awans do Premier League. Kolejny raz Gerrard na liście życzeń gigantów Yorkshire znalazł się jesienią mienionego roku.

Leeds po rozegraniu ośmiu meczów ligowych legitymuje się dorobkiem 10 punktów na koncie. Pawie plasują się na 15. pozycji w ligowej klasyfikacji. Do swojego najbliższego spotkania z Arsenalem FC podopieczni Bielsy przystąpią, chcąc się zrehabilitować za porażkę z Crystal Palace 1:4.

Tymczasem Anglik Gerrard prowadzi Rangersów, którzy w lidze szkockiej są liderem. Team z Ibrox po 14 rozegranych meczach legitymuje się dorobkiem 38 punktów, wyprzedzając Celtic FC o dziewięć “oczek”. Dodajmy jednak, że drużyna Neila Lennona ma dwa spotkania rozegrane mniej.

Komentarze