Kibice Liverpoolu
Kibice Liverpoolu fot. Grzegorz Wajda

Dziewięciu kibiców Liverpoolu aresztowanych

Policja aresztowała w środowy wieczór dziewięciu kibiców Liverpoolu. Pomimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa na ulicach miasta pojawiły się setki fanów The Reds, chcących świętować zdobyte mistrzostwo Anglii.

Czytaj dalej…

Po zakończeniu środowego meczu z londyńską Chelsea piłkarze Liverpoolu otrzymali przy pustych trybunach trofeum za wygranie Premier League. Pomimo apelu ze strony klubu i policji, na ulicach miasta pojawili się kibice. Media donoszą, że było ich nawet trzy tysiące.

Niestosowne zachowanie fanów

Wielu z nich zachowywało się niestosownie, będąc m.in. pod wpływem alkoholu. Na przejawy wandalizmu reagować musiała policja, która ostatecznie aresztowała tamtego wieczora dziewięć osób.

Klub z Anfield wydał oświadczenie, w którym wyraźnie potępił tych, którzy naruszali spokój na ulicach Liverpoolu. Mistrzowie Anglii pochwalili jednocześnie tych fanów, którzy zdecydowali się świętować w zaciszu domowym.

Liverpool mistrzem Anglii

The Reds przypieczętowali zdobycie tytułu już paręnaście dni temu. Obecnie, po rozegraniu trzydziestu siedmiu kolejek mają oni na koncie 96 punktów. Drugie miejsce zajmuje Manchester City, a trzeci jest Manchester United.

Komentarze