Edinson Cavani
Edinson Cavani Alexey Filippov / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Cavani: To prawdziwy zaszczyt

Edison Cavani został w poniedziałek nowym zawodnikiem Manchesteru United. Doświadczony Urugwajczyk, który zasilił Czerwone Diabły na zasadzie wolnego transferu, nie może się już doczekać pierwszych występów w zespole prowadzonym przez Ole Gunnara Solskjaera.

Czytaj dalej…

Cavani, który pozostawał bez klubu od czasu opuszczenia Paris Saint-Germain po zakończeniu ostatniego sezonu, w zespole Manchesteru United może zadebiutować 17 października. Czerwone Diabły zmierzą się wówczas w wyjazdowym spotkaniu 5. kolejki Premier League z Newcastle United.

Manchester United jest jednym z największych klubów na świecie, więc być tutaj to prawdziwy zaszczyt. Pracowałem bardzo ciężko w wolnym czasie i czuję się gotowy do rywalizacji i reprezentowania tego niesamowitego klubu – powiedział Cavani, cytowany przez oficjalną stronę Czerwonych Diabłów.

– W trakcie mojej kariery grałem przed jednymi z najbardziej zapalonych kibiców w piłce i wiem, że w Manchesterze United będzie tak samo. Nie mogę się doczekać, aby doświadczyć atmosfery na Old Trafford, kiedy kibice będą mogli bezpiecznie wrócić na trybuny – kontynuował Urugwajczyk.

– Z niecierpliwością czekam na dalsze pisanie mojego małego rozdziału w książce o piłce nożnej. Wiem także, że muszę być cały czas skupiony na tym co zawsze, czyli na pracy. Rozmawiałem już z menedżerem i rozmowa ta sprawiła, że jeszcze bardziej pragnąłem grać w tej pięknej koszulce – dodał 33-letni napastnik.

Transferowa ofensywa Manchesteru United

W ostatnim dniu okna transferowego Manchester United poinformował o sfinalizowaniu czterech transferów. Obok Edinsona Cavaniego piłkarzami klubu z Old Trafford zostali brazylijski obrońca Alex Telles oraz utalentowany Urugwajczyk Facundo Pellistri.

Czerwone Diabły poinformowały również o osiągnięciu porozumienia z Atalantą Bergamo w sprawie transferu utalentowanego Amada Diallo Traore. Pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej 18-latek do Anglii przeniesie się w styczniu.

Komentarze