Aston Villa sfinalizowała transfer Casha

Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Matty Cash został w czwartek zawodnikiem Aston Villi. Klub z Birmingham sfinalizował transfer 23-letniego wychowanka Nottingham Forest.

Czytaj dalej…

Oba kluby już wcześniej doszły do porozumienia w sprawie warunków transferu, którego kwota opiewa na 14 milionów funtów. W czwartek doszło natomiast do podpisania stosownych dokumentów, a Cash związał się Aston Villą pięcioletnim kontraktem, do 30 czerwca 2025 roku.

Cash, który w ostatnim czasie najczęściej występował na prawej stronie defensywy, nie miał dotychczas okazji do występów w Premier League. W barwach Nottingham rozegrał natomiast 129 spotkań na boiskach Championship, zdobywając w nich 11 bramek i notując 13 asyst.

Polskie korzenie Casha

Co ciekawe 23-letni zawodnik ma polskie korzenie. Jego matka jest Polką, ale sam piłkarz nie posiada polskiego paszportu. Choć Polski Związek Piłki Nożnej jest tego świadomy, to do tej pory nie zostały podjęte żadne kroki mające na celu powołanie go do reprezentacji Polski. Nic nie wskazuje również, aby miało to nastąpić w najbliższym czasie.

Komentarze