Emirates Stadium
Emirates Stadium fot. Wojciech Witkowski

Arteta optymistą ws. Aubameyanga

Menedżer Arsenalu Mikel Arteta jest optymistą w kwestii osiągnięcia porozumienia z Pierre’m-Emerickiem Aubameyangiem w sprawie podpisania przez niego nowego kontraktu z klubem.

Czytaj dalej…

Obecna umowa reprezentanta Gabonu z Kanonierami wygasa latem przyszłego roku. Arsenal chciałby go zatrzymać w klubie na dłużej, ale sam piłkarz podkreśla, że czeka go prawdopodobnie najtrudniejsza decyzja w karierze.

– Odbyliśmy wiele rozmów z Pierre’em, jego rodziną i jego agentem. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony, jeżeli chodzi o znalezienie odpowiedniego porozumienia dla wszystkich stron – powiedział Arteta.

Aubameyang kluczowym zawodnikiem dla Arsenalu

– Naszym obowiązkiem jest sprawić, by poczuł, że jest to właściwy krok w jego karierze. Aby tak się stało, musi czuć się doceniony. Musi czuć, że należy do nas i że go chcemy. Musi uwierzyć w to, że jesteśmy w stanie rozwijać ten zespół w taki sposób, w jaki chcemy, a on będzie kluczowym zawodnikiem – kontynuował menedżer Arsenalu.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, jak się zachowuje i prezentuje. Mam z nim naprawdę dobre relacje. Możemy rozmawiać twarzą w twarz o wielu rzeczach i uważam, że jest bardzo szczęśliwy w klubie – mówił Arteta, cytowany przez Sky Sports.

– Chcielibyśmy robić pewne rzeczy o wiele szybciej, ale czasami mamy związane ręce. Te bezprecedensowe czasy przynoszą wiele niepewności – dodał szkoleniowiec Kanonierów.

Komentarze