Stroje Manchesteru United
Stroje Manchesteru United fot. Nike

Pomocnik Man Utd zapowiada walkę o tytuł

Pomocnik Manchesteru United, Nemanja Matić, jest przekonany, że jego drużyna już w przyszłym sezonie może włączyć się do walki o mistrzostwo Anglii. Serb jednocześnie podkreśla, że Czerwone Diabły nie mogą już pozwolić innej drużynie na taką dominację, jak to miało miejsce w ostatnim sezonie.

Czytaj dalej…

Prowadzona przez Ole Gunnara Solskjaera drużyna ostatni sezon zakończyła na trzecim miejscu w tabeli, ale miała dużą stratę do Liverpoolu i Manchesteru City. The Reds mistrzowski tytuł zapewnili sobie już na siedem kolejek przed końcem sezonu.

– Moim osobistym celem jest wygranie Premier League z Manchesterem United. Uważam, że nasz klub zawsze powinien walczyć o tytuł – powiedział Nemanja Matić w rozmowie z klubowym magazynem Inside United, cytowany przez Sky Sports.

– Zawsze musimy starać się robić wszystko, co najlepsze dla tego klubu i teraz to robimy. Nie możemy pozwolić żadnemu klubowi na wygranie ligi na siedem czy dziesięć kolejek przed zakończeniem sezonu. Musimy walczyć do końca – kontynuował serbski pomocnik Manchesteru United, który w lipcu podpisał nowy trzyletni kontrakt z klubem.

Młodość nie może być wymówką

– Oczywiście mamy młodą drużynę, ale nie może to być wymówką. Ci młodzi zawodnicy mają już za sobą kilka sezonów gry. Tak więc od następnego sezonu musimy walczyć o tytuł. Nie wiem, czy go zdobędziemy, ale jestem pewien, że możemy walczyć do końca. To jest mój osobisty cel i myślę, że pozostali moi koledzy z drużyny myślą tak samo – dodał Matić.

32-letni pomocnik w ostatnim sezonie wystąpił w 21 ligowych spotkaniach.

Komentarze