Pochettino: Trofea nie są najważniejsze

Mauricio Pochettino
Obserwuj nas w
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Mauricio Pochettino

Ostatnie tygodnie nie były łaskawe dla Tottenhamu. Plaga kontuzji oraz odpadnięcie z dwóch różnych rozgrywek pucharowych nie może bowiem zadowalać nikogo związanego z londyńskim klubem. Opiekun Kogutów, Mauricio Pochettino, uspokaja jednak kibiców twierdząc, że to nadal może być dobry sezon dla jego drużyny.

Czytaj dalej…

Tottenham przegrał półfinał Carabao Cup z Chelsea, a następnie, kilka dni później, Koguty odpadły z Pucharu Anglii, po porażce z Crystal Palace (2:0).  Mauricio Pochettino stwierdził jednak, że nie rozpacza z powodu odpadnięcia jego zespołu z tych rozgrywek, ale skupia się na pozytywach takich jak możliwość gry w Lidze Mistrzów czy też na dobrych wynikach jego zespołu w Premier League.

– Znów pojawia się debata czy zdobycie trofeum przeniosłoby klub na wyższym poziom. Moim zdaniem nie – zaczął Pochettino.

– Najważniejsze jest dla nas, aby być w pierwszej czwórce, aby grać w Lidze Mistrzów i utrzymywać wysoki poziom – kontynuował.

– Oczywiście, jesteśmy rozczarowani po porażce z Chelsea ponieważ chcieliśmy zagrać w finale. Nie możemy się jednak załamywać. Musimy skupić się na Premier League, gdzie naszym celem jest koniec w pierwszej czwórce, oraz na Lidze Mistrzów, która jest dla nas ogromną motywacją – dodał.

– Ludzie życzą sobie, żebyśmy wygrali trofeum, ale bądźmy realistami. W takich konkurencjach jak Carabao Cup albo FA Cup trzeba mieć także sporo szczęścia. Tu nie chodzi tylko o jakość w składzie, którą posiadamy, ale również o uśmiech od losu, który tym razem nie był nam dany – zakończył Pochettino.

Przypomnijmy, że Tottenham zajmuje w tym momencie trzecie miejsce w ligowej tabeli, tracąc do lidera z Liverpoolu dziewięć punktów. Z kolei rywalem Kogutów w Lidze Mistrzów będzie Borussia Dortmund, z którą zmierzą się już 13 lutego.

Komentarze