Pochettino liczy na powrót do byłego klubu

Mauricio Pochettino według wieści The Times jest otwarty na powrót do Tottenhamu Hotspur. Argentyńczyk mógłby być rozważany jako następca Antonio Conte, jeśli ten zdecyduje się na pożegnanie z londyńskim klubem.

Mauricio Pochettino
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mauricio Pochettino
  • Możliwe, że wkrótce do pracy trenerskiej wróci Mauricio Pochettino
  • The Times przekonuje, że Argentyńczyk chciałby wrócić do Tottenhamu Hotspur
  • Realny scenariusz zakłada, że Antonio Conte latem pożegna się z klubem z Lonydnu

Pochettino zastąpi Conte?

Mauricio Pochettino prowadził Tottenham Hotspur przez pięć lat. Rozstał się z klubem w 2019 roku, doprowadzając go między innymi do drugiego miejsca w Premier League w sezonie 2016-2017. Pod wodzą argentyńskiego trenera The Spurs zagrali też w finale Ligi Mistrzów w 2019 roku, w którym ulegli Liverpoolowi.

Ostatnio natomiast pojawiły się spekulacje związane z powrotem Antonio Conte do Włoch. Doświadczony trener przez trzy tygodnie nie prowadził The Spurs, co było podyktowane operacją usunięcia pęcherzyka żółciowego. Przez ten czas 53-latek miał dojść do wniosku, że chce wrócić do ojczyzny po sezonie.

Pod nieobecność głównego trenera Cristian Stellini przejął kontrolę nad Tottenhamem w czterech ostatnich spotkaniach, notując różne wyniki. Między innymi dwa zwycięstwa w lidze, ale też porażki w Pucharze Anglii z Sheffield United.

The Times przekonuje, że następcą Conte mógłby zostać Pochettino. Były menedżer The Spurs ma być otwarty na powrót do byłej ekipy. W każdym razie taka opcja możliwa będzie dopiero po zakończeniu trwającej kampanii, gdy wygaśnie obecna umowa byłego selekcjonera reprezentacji Włoch.

Czytaj więcej: Tottenham Hotspur – AC Milan: typy, kursy, zapowiedź (08.03.2023)

Komentarze