Stroje Manchesteru United
Stroje Manchesteru United fot. Nike

Piłkarz Man United jedną nogą w Werderze

Zdaniem Sky Sports praktycznie pewne jest już to, że Tahith Chong będzie grać w nowym sezonie na wypożyczeniu. 20-letni gracz Manchesteru United ma trafić na rok do Werderu Brema.

Czytaj dalej…

O tym, że transakcja ta może mieć miejsce pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Wówczas media donosiły, że Manchester United będzie prowadzić z niemieckim klubem negocjacje. Wiadomo już, że te są w zaawansowanym stadium i piłkarz niemal na pewno trafi do 1. Bundesligi.

Wzmocnienia niewielkim kosztem

Chong podpisał nową umowę z Manchesterem United w marcu tego roku i będzie ona ważna do lata 2022 roku. Ostatnio wystąpił w meczu pierwszej drużyny przeciwko LASK Linz, wchodząc z ławki rezerwowych.

Werder, który uniknął degradacji do niższej klasy rozgrywek, poszukuje wzmocnień. Niemcy nie mają jednak dużego budżetu, więc chcą skupić się na wypożyczeniach. Jednym z nich ma być właśnie gracz Manchesteru United.

Werder szansą dla Chonga

Od czasu przenosin na Old Trafford Chong zanotował trzynaście występów w barwach pierwszego zespołu. Grając w Werderze będzie miał więcej szans na to, by regularnie pojawiać się w pierwszym składzie.

Komentarze