2. kolejka Premier League za nami. Lider z Londynu

Manchester City - Norwich City
Manchester City - Norwich City PressFocus

W miniony weekend rozegrane zostały spotkania 2. kolejki angielskiej Premier League. Nowym liderem ligowej tabeli niespodziewanie został West Ham United. Oprócz Młotów kompletem punktów na koncie mogą pochwalić się jeszcze cztery zespoły.

  • W weekend rozegrane zostały spotkania 2. kolejki Premier League, a w najciekawszym z nich Chelsea pokonała 2:0 Arsenal
  • Po dwóch kolejkach kompletem sześciu punktów na koncie może się pochwalić pięć drużyn

Pięć drużyn z sześcioma punktami

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 2. kolejki Premier League Chelsea pokonała na Emirates Stadium 2:0 Arsenal. Dla The Blues była to druga wygrana w sezonie, natomiast Kanonierzy doznali drugiej porażki i obecnie plasują się w strefie spadkowej.

Zawodu swoim kibicom nie sprawiły również drużyny Liverpoolu, Manchesteru City i Tottenhamu Hotspur, które bez straty gola sięgnęły po zwycięstwa. Drugiej wygranej nie udało się odnieść Manchesterowi United, który niespodziewanie zremisował na wyjeździe 1:1 z Southampton.

Niespodziewanym liderem tabeli Premier League po dwóch kolejkach jest jednak West Ham United, w szeregach którego występuje Łukasz Fabiański. Młoty po zwycięstwie 4:2 z Newcastle United w pierwszej kolejce, teraz pewnie 4:1 pokonały u siebie Leicester City.

Wyniki 2. kolejki Premier League

Liverpool FC – Burnley FC 2:0
Manchester City – Norwich City 5:0
Leeds United – Everton FC 2:2
Crystal Palace – Brentford 0:0
Aston Villa – Newcastle United 2:0
Brighton – Watford FC 2:0
Wolverhampton Wanderers – Tottenham Hotspur 0:1
Southampton FC – Manchester United 1:1
Arsenal FC – Chelsea FC 0:2
West Ham United – Leicester City 4:1

Tabela Premier League po 2. kolejce

Komentarze