Oficjalnie: Havertz nowym zawodnikiem Chelsea

Frank Lampard
Frank Lampard fot. SPORT PICTURES

Kai Havertz oficjalnie został nowym zawodnikiem Chelsea, poinformował klub z zachodniego Londynu. Reprezentant Niemiec podpisał z przedstawicielem Premier League kontrakt na pięć lat.

Czytaj dalej…

Kai Havertz jest zatem kolejnym po Hakimie Ziyechu, Timo Wernerze, Benie Chilwellu, Thiago Silvie i Malangu Sarze zawodnikiem, który dołączył do teamu ze stolicy Anglii przed startem nowego sezonu. Tymi wzmocnieniami Chelsea udowadnia, że ma ambitne plany na zbliżającą się kampanię.

Wszechstronność i kreatywność w cenie

Nowy nabytek The Blues nie ukrywał radości po sfinalizowaniu transakcji. – Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że tu jestem. Dla mnie to spełnienie marzeń o graniu w tak dużym klubie, jak Chelsea i nie mogę się doczekać spotkania z wszystkimi zawodnikami i trenerami – mówił Havertz cytowany przez Chelsea.com.

Młody niemiecki zawodnik w powszechnej opinii uchodzi za jeden z największych talentów w Europie. W ostatnim sezonie piłkarz bronił barw Bayeru Leverkusen. 21-latek słynie z niezwykłej wszechstronności, mogąc grać zarówno jako ofensywny pomocnik, jak i środkowy napastnik, co zresztą było potwierdzone w kilku spotkaniach Aptekarzy w końcówce ostatniej kampanii.

Kolejny duży transfer klubu z Londynu

Medialne doniesienia wskazują, że Niemiec do Chelsea trafił za 80 milionów euro. Klub z siedzibą na Bay Arena może też liczyć na 20 milionów euro w formie dodatkowych bonusów. Dodajmy, że Havertz w szeregach Bayeru zaliczył łącznie 150 spotkań, w których zdobył 46 bramek.

Komentarze