Stroje Manchesteru United
Stroje Manchesteru United fot. Nike

Obrońca Man Utd z nowym kontraktem

Utalentowany obrońca Manchesteru United, Brandon Williams, podpisał we wtorek nowy kontrakt z klubem. Nowa umowa będzie obowiązywała do czerwca 2024 roku i znalazła się w niej opcja umożliwiająca przedłużenie jej na kolejny rok.

Czytaj dalej…

19-letni Williams, który jest wychowankiem Czerwonych Diabłów, ma już na swoim koncie 33 występy w pierwszej drużynie, zdobywając w nich jedną bramkę. W minionym sezonie wystąpił w 17 spotkaniach Premier League.

Williams: Wymagało to ode mnie ogromnej pracy

Sam zawodnik jest podekscytowany podpisaniem nowej umowy i możliwością kontynuowania rozwoju w Manchesterze United. – Podpisanie tego kontraktu to kolejny powód do dumy dla mnie i mojej rodziny. Będąc w Manchesterze United od siódmego roku życia, moim wielkim marzeniem były występy w pierwszej drużynie. Osiągnięcie tego punktu wymagało ogromnej pracy i przebicie się do zespołu było dla mnie naprawdę czymś wyjątkowym – powiedział Williams, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Przez cały sezon wiele nauczyłem się od menedżera, jego sztabu trenerskiego oraz moich kolegów z drużyny. Teraz chcę odwdzięczyć się im za zaufanie, którym mnie obdarzyli. Wiem, że wszyscy w klubie ciężko pracują każdego dnia, aby osiągnąć sukces w nadchodzących latach i jestem bardzo podekscytowany, że mogę być częścią tego – dodał utalentowany obrońca.

Solskjaer: Williams wie czym jest gra dla Manchesteru United

Słów pochwał w kierunku obrońcy nie żałuje również menedżer Czerwonych Diabłów, Ole Gunnar Solskjaer. – Brandon miał wspaniały pierwszy sezon, więc jesteśmy zachwyceni tym, że podpisał nową umowę. Nowy kontrakt jest świadectwem jego ciężkiej pracy i postępów, jakie poczynił od czasu swojego debiutu. Brandon, po przejściu przez wszystkie szczeble naszej akademii rozumie, co to znaczy grać dla Manchesteru United – powiedział szkoleniowiec zespołu z Old Trafford.

– Ma wszystkie cechy, które są potrzebne do bycia członkiem tego ekscytującego i młodego zespołu. Każdego dnia będzie uczył się na treningach i nie możemy się już doczekać, by obserwować jego rozwój w nadchodzących sezonach – dodał Solskjaer.

Komentarze