Nowe fakty ws. wyboru tymczasowego trenera United

Michael Carrick i Juan Mata
Pressfocus Na zdjęciu: Michael Carrick i Juan Mata

Z najnowszych wieści przekazanych przez ESPN wynika, że tymczasowym trenerem Man Utd miał zostać Mike Phelan. Natomiast obecnie tę funkcję pełni Michael Carrick. Skąd zatem zmiana decyzji?

  • Mecz z Watfordem zakończył pracę Solsjkaera w Manchesterze Untied
  • Właściciele klubu w błyskawicznym tempie wytypowali tymczasowego trenera
  • Początkowo miał zostać nim Mike Phelan, ale wybór padł na Michaela Carricka

Zamieszanie na Old Trafford

Ole Gunnar Solskjaer nie jest już trenerem Manchesteru United. Glazerowie zwołali pilną naradę, gdzie zapadły wiążące decyzje już podczas przerwy meczu z Watfordem (1:4).

Wówczas uznano, że najlepszym rozwiązaniem będzie zwolnienie norweskiego szkoleniowca. Dodatkowo wśród piłkarzy rosło coraz większe niezadowolenie ze współpracy z 48-latkiem.

Donny van de Beek czy Eric Baily nie raz publicznie krytykowali decyzje byłego już menadżera. Holender dał upust swoim emocjom na stadionie, kiedy podirytowany rzucił gumą w Solskjaera. Z kolei stoper po porażce z Liverpoolem (0:5) miał pretensje do dowódcy, dlaczego faworyzuje niektórych graczy.

W sobotę margines błędów został wyczerpany, co skutkowało pożegnaniem się z Norwegiem. Niemniej początkowo jego zastępcą miał zostać Mike Phelan, który dotychczas pełnił rolę asystenta. Zarząd United uznał jednak, że kibice mogą być niezadowoleni z tego wyboru, więc to Michael Carrick tymczasowo pełni rolę pierwszego trenera.

Ciekawostką jest natomiast fakt, że Phelan współpracował z Sir Alexem Fergusonem. Przez dłuższy czas pozostawał jednak w cieniu Szkota. Dlatego też, to Carrick poprowadzi drużynę w najbliższych spotkaniach, ponieważ bardziej kojarzony jest z sukcesami klubu. Z drugiej strony nieco ironiczne wydaje się posunięcie, w którym Glazerowie wybrali tymczasowego szkoleniowca, który zostanie wkrótce zastąpiony przez kolejnego tymczasowego trenera.

Pomijając całe zamieszanie, Manchester United we wtorek wieczorem zagra arcyważny pojedynek z Villarreal. Poprzedni mecz tych drużyn zakończył się szczęśliwym zwycięstwem Czerwonych Diabłów, ale w rewanżu Żółta łódź podwodna spróbuje wykorzystać gorszy moment przeciwnika.

Przeczytaj również: Villarreal – Manchester United: typy, kursy, zapowiedź (23.11.2021)

Komentarze