Niepokojące doniesienia ws. De Bruyne. Belg rozczarowany postawą władz Man City

Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne fot. PressFocus

Kevin De Bruyne od dłuższego czasu według doniesień mediów prowadzi rozmowy z przedstawicielami Manchesteru City w sprawie parafowania nowej umowy. Jak na razie bez efektu. The Times sugeruje, że Belg ma już dość tej sytuacji. W związku z tym piłkarz przymierza się do odrzucenia oferty od klubu.

Kevin De Bruyne zdaniem angielskich dziennikarzy ma otrzymać propozycję nowego pięcioletniego kontraktu. Niemniej zawodnik jest rozczarowany tempem pracy nad takim rozwiązaniem, co może skutkować tym, że odrzuci propozycję składaną mu przez władze The Citizens.

Rozmowy w sprawie nowej umowy Belga z klubem Etihad Stadium zaczęły już dobre kilka miesięcy temu, wierząc informacjom środków masowego przekazu. W każdym razie żaden oficjalny komunikat, że strony doszły do porozumienia, wciąż nie ujrzał światła dziennego.

De Bruyne stracił cierpliwość

Reprezentant Belgii to kluczowa postać w ekipie Manchesteru City. W trakcie trwającej kampanii 29-latek zaliczył 14 spotkań w Premier League, notując w nich trzy trafienia. Ponadto na koncie doświadczonego zawodnika jest też osiem asyst.

Ofensywny pomocnik dołączył do angielskiej drużyny w 2015 roku z VfL Wolfsburg. De Bruyne kosztował wówczas 76 milionów euro. Dzisiaj rynkowa wartość zawodnika szacowana jest na 120 milionów euro. W swoim piłkarskim piłkarz ma też takie kluby jak Chelsea FC, czy Werder Brema. Pierwsze kroki w przygodzie z piłką stawiał natomiast w belgijskim Gent, skąd trafił do Genku.

Kevin De Bruyne to zawodnik, który w trakcie trwającej kampanii grał w 88 procentach meczów. Godne uwagi jest też to, że 29-latek miał 45-procentowy udział przy golach swojego zespołu.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 6. stycznia 2021 20:40.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze