Niepewna przyszłość Kompany’ego w Man City

Josep Guardiola
Obserwuj nas w
fot. fcbarcelona.cat Na zdjęciu: Josep Guardiola

Menedżer Manchesteru City Josep Guardiola przyznał, że trudno będzie podjąć decyzję w sprawie przyszłości Vincenta Kompany’ego, który często zmaga się z kontuzjami.

Czytaj dalej…

Obecna umowa reprezentanta Belgii z klubem z Etihad Stadium wygasa z końcem obecnego sezonu. Obie strony rozpoczęły rozmowy w sprawie nowej umowy, ale Guardiola ostrzega, że dużą rolę w negocjacjach odgrywać będzie sprawność fizyczna zawodnika.

Belg od dłuższego czasu zmaga się z urazami łydek i we wtorek z tego powodu nie wystąpi w meczu z Nwecsatle United.

– Jego przyszłość to kwestia do omówienia z Vincentem. Nie mamy wątpliwości co do jego umiejętności. Brakuje go nam, kiedy nie może grać – powiedział Guardiola.

– Jest ważny jako nasz kapitan i daje nam coś, czego niewielu środkowych obrońców może dać, ale rzeczywistość jest taka, że w ciągu ostatnich pięciu lat nie rozegrał zbyt wielu spotkań. Porozmawiamy o tym z jego agentem i podejmiemy decyzję – kontynuował hiszpański szkoleniowiec.

– Chciałbym powiedzieć, że dla klubu ważna jest także kwestia sentymentalna. Nie możemy zapominać, co zrobili zawodnicy. Nie lubię, gdy kluby mówią “to już zrobione, a teraz odejść”, ale nadchodzi w końcu moment, w którym coś się kończy. To nie moja decyzja, zawsze musi podjąć ją klub. Wielokrotnie rozmawialiśmy o rzeczywistości, ale to jego decyzja. Nie jestem zaangażowany w negocjacje, wyrażam tylko swoją opinię – dodał Guardiola.

Komentarze