Niemiec wypchnięty z kadry Arsenalu

Mesut Oezil
Mesut Oezil fot. PressFocus

Mesut Oezil ostatnie spotkanie w barwach Arsenalu rozegrał w marcu i raczej nie pojawi się na boisku także w nadchodzących miesiącach. Wskazuje na to również ostatnia decyzja londyńskiego klubu. Jak informuje Sky Sports, byłego reprezentanta Niemiec zabrakło na liście zawodników zgłoszonych przez Kanonierów do rozgrywek Ligi Europy.

Czytaj dalej…

31-letni pomocnik jeszcze na początku roku był podstawowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Mikela Artetę. Na boisku regularnie pojawiał się do marca, do czasu decyzji o zawieszeniu rozgrywek ze względu na wybuch pandemii koronawirusa. Po wznowieniu rywalizacji ani razu nie pojawił się na boisku.

Hiszpański szkoleniowiec Kanonierów przyznał niedawno, że Niemcowi będzie bardzo trudno wywalczyć sobie z powrotem miejsce w drużynie. Tym samym zasugerował, że Oezil nie ma już przyszłości w Arsenalu. Zawodnik nie zdecydował się jednak na odejście z klubu podczas letniego okna transferowego, w efekcie czego straci kilka najbliższych miesięcy, które spędzi na trybunach.

Pozostanie niechcianego zawodnika jest również poważnym problemem dla Arsenalu, bowiem Oezil jest najlepiej opłacanym piłkarzem w historii klubu. Relacje między obiema stronami zdecydowanie są chłodne. Potwierdza to również deklaracja zawodnika, który w ostatnich dniach zaoferował wypłatę pełnej pensji Jerry’emu Quy’owi, człowiekowi w kostiumie maskotki Arsenalu Gunnersaurusa, który został zwolniony przez klub po wielu latach pracy w nim.

Niemiecki pomocnik do Arsenalu trafił siedem lat temu z Realu Madryt. Od tamtej pory rozegrał w jego barwach 254 spotkania we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 44 bramki i dokładając do tego 77 asyst.

Komentarze