Newcastle blisko zatrudnienia nowego menedżera

Piłkarze Newcastle United
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Newcastle United

Newcastle United po odsunięciu Steve’a Bruce’a od prowadzenia drużyny wciąż jest w trakcie poszukiwania nowego menedżera. Nowe wieści w tej sprawie pojawiły się na łamach The Athletic.

  • Newcastle United do sukcesów prawdopodobnie będzie miał poprowadzić Unai Emery
  • Informacje na temat Hiszpana i jego pracy w ekipie z St. James Park pojawiły się łamach The Athletic
  • Jeślki doświadczony trener dołączy do Srok, będzie to jednocześnie jego powrót do Premier League

Hiszpańska myśl szkoleniowa ma zapewnić trofea Newcastle

Newcastle United już od kilku dni pracuje nad znalezieniem nowego opiekuna zespołu. W kontekście pracy w ekipie z St. James Park wymieniona już Antonio Conte, czy Ralfa Rangnicka. Wygląda jednak na to, że ostatecznie władze Srok zdecydują się na nieszablonowe rozwiązanie.

Dziennikarz David Ornstein podaje, że nowym menedżerem Newcastle zostanie najprawdopodobniej Unai Emery. Hiszpan ma już doświadczenie z pracy w Premier League. W przeszłości prowadził Arsenal. Wygląda zatem na to, że wkrótce zaliczy powrót do Anglii.

Przed Emerym zostałby postawiony cel utrzymania zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niemniej w kolejnych sezonach nowi sternicy Srok chcieliby, aby Newcastle osiągnęło spektakularny sukces, którym miałoby być mistrzostwo Premier League.

Hiszpan nie byłby jednak tanią opcją dla działaczy Srok. Klauzula odstępnego zawarta w jego kontrakcie wynosi sześć milionów euro, więc taka suma musiałaby zostać uregulowana względem Villarreal.

Czytaj więcej: Nowy faworyt do objęcia Newcastle United

Komentarze