Jose Mourinho
Jose Mourinho fot. Grzegorz Wajda

Mourinho w konflikcie z piłkarzem. Francuz odmawia gry

Pomocnik Tottenhamu Hotspur Tanguy Ndombele powiedział menedżerowi zespołu Jose Mourinho, że nie chce grać w jego zespole. Wcześniej miało dojść do ostrego spięcia pomiędzy nimi – informuje ESPN.

Czytaj dalej…

Do kłótni miało dojść podczas poniedziałkowego treningu, a następnie miała być ona kontynuowana w biurze Mourinho znajdującym się w centrum treningowym klubu w Enfield.

Ndombele ma dość Mourinho

23-letni Ndombele, który trafił do Tottenhamu latem ubiegłego roku za 62 miliony euro z Olympique Lyon, ma mieć dość ciągłej krytyki i szyderstw ze strony portugalskiego szkoleniowca, zarówno prywatnych jak i publicznych, które miały miejsce od czasu, gdy Mourinho zastąpił Mauricio Pochettino w listopadzie ubiegłego roku.

Zawodnik czuł się przygotowany do wznowienia sezonu, po spełnieniu wystosowanych w jego kierunku próśb Mourinho, między innymi dotyczących wagi. Pozytywnie odpowiedział również na prośbę Mourinho o odbycie treningu w jednym z parków w Londynie, mimo że było to sprzeczne z wytycznymi rządu, za co portugalski szkoleniowiec później przepraszał.

Po powrocie do treningów Ndombele miał usłyszeć od szkoleniowca, że wciąż nie jest gotowy do gry i nie pracuje wystarczająco podczas treningów. W efekcie nie wystąpił w żadnym z dwóch pierwszych spotkań Kogutów po wznowieniu rozgrywek. Rozgoryczony piłkarz, który uważa, że jest przygotowany do gry w stu procentach, miał poinformować Mourinho, że nie wystąpi już w jego zespole.

Francuz odejdzie z Tottenhamu?

Agenci zawodnika Romain Fernandez i Mounir Sidhoum szukają tego rozwiązania, ale według informacji ESPN, na chwilę obecną nie ma szansy na powrót Ndombele do zespołu. Tym samym bardzo realne wydaje się odejście piłkarza po zakończeniu obecnego sezonu. Wśród kandydatów do jego pozyskania wymienia się między innymi Paris Saint-Germain, Barcelonę i Bayern Monachium.

Komentarze