Moder wciąż bez debiutu, bez bramek w Brighton

Fulham - Brighton
Fulham - Brighton Pressfocus

Brighton zremisował bezbramkowo z Fulham w meczu 20. kolejki Premier League. W spotkaniu nieco lepiej prezentowali się gospodarze, ale nie potrafili oni wykorzystać swojej przewagi do zdobycia bramki. Jakub Moder nie wszedł na boisko, choć znajdywał się na ławce rezerwowych.

W pierwszej połowie meczu nieco lepiej radzili sobie gospodarze. Piłkarze Birghton stwarzali zdecydowanie więcej sytuacji niż drużyna gości, a część z nich kończyli celnym strzałem. Fulham przed utratą gola dwukrotnie musiał ratować Alphonse Areola. W 15. minucie Francuz obronił uderzenie Leandro Trossarda, a parę chwil później udaremnił próbę zdobycia bramki głową Lewisa Dunka.

Fulham nie stworzyło sobie żadnej dogodnej sytuacji, a i Brighton nie potrafiło znaleźć po tych akcjach drogę do bramki przeciwnika. W związku z tym do przerwy na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis.

W drugiej połowie tempo meczu nieco spadło. Tym razem nieco bardziej przeważali zawodnicy Fulham, którzy konstruowali więcej okazji. Brighton miało problem, aby przedostać się pod pole karne rywala, dlatego przez dłuższy czas Mewy nie oddały żadnego celnego strzału.

Przebieg wydarzeń na boisku mógł dać nadzieję na debiut Jakuba Modera w barwach Brighton. Były piłkarz Lecha zasiadł na ławce rezerwowych i wydawało się, że jeśli gospodarze będą chcieli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, to Graham Potter będzie musiał wpuścić Polaka na boisko.

Mewy ponownie nieco bardziej przycisnęły rywali w końcówce meczu. Nie potrafiły jednak w dalszym ciągu stworzyć sobie dogodnej okazji na zdobycie gola, dlatego po końcowym gwizdku tablica wyników wskazywała na bezbramkowy remis. Jakub Moder spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Komentarze