Manchester City zawiesił gracza. Poważne zarzuty

Benjamin Mendy
Benjamin Mendy PressFocus

Manchester City poinformował o zawieszeniu Benjamina Mendy’ego z powodu trwającego wobec niego dochodzenia policji. Funkcjonariusze z Cheshire poinformowali, że Francuza oskarżono o cztery gwałty i jedną napaść seksualną popełnione pomiędzy październikiem 2020 roku, a sierpniem 2021 roku.

  • Manchester City zawiesił Benjamina Mendy’ego
  • Klub nie podał szczegółów, ale według policji z Cheshire Francuz jest oskarżony o cztery gwałty i jedną napaść seksualną

Benjamin Mendy zawieszony przez Manchester City

Manchester City poinformował o zawieszeniu swojego zawodnika, Benjamina Mendy’ego. Klub podkreślił, że Francuz czeka na dochodzenie, w związku z czym klub nie zamierza podawać więcej informacji. Dobrze zorientowane źródło zajmujące się Obywatelami, portal City Xtra opublikował jednak oświadczenie policji z Cheshire, która rzuca nieco światła na tę sprawę.

“Prokuratura Koronna (CPS) upoważniła policję w Cheshire do oskarżenia mężczyzny w związku z zarzutami napaści na tle seksualnym.

Benjamin Mendy, lat 27, został oskarżony o cztery gwałty i jeden przypadek napaści na tle seksualnym. Zarzuty dotyczą trzech skarżących w wieku powyżej 16 lat i rzekomo miały miejsce między październikiem 2020, a sierpniem 2021 roku. Mendy’ego aresztowano przez policję i stawi się w sądzie w piątek 27 sierpnia” – możemy przeczytać w policyjnym oświadczeniu.

W tym samym czasie policja i prokuratura podkreślają, że Mendy ma prawo do sprawiedliwego procesu, a postępowanie karne jest niezakończone.

Francuz dołączył do Manchesteru City w 2017 roku. Monaco otrzymało za niego 57,5 miliona euro. 27-latek rozegrał dla Obywateli 75 spotkań i sięgnął z nimi po dziesięć trofeów.

Komentarze