Media: Solskjaer wkrótce na stałe w Man Utd

Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer fot. SPORT PICTURES

Według doniesień The Mirror władze Manchesteru United planują potwierdzić zatrudnienie na stałe Ole Gunnara Solskjaera w trakcie nachodzącej przerwy na mecze reprezentacyjne. Przypomnijmy, że Norweg aktualnie pracuje w klubie z Old Trafford jako menedżer tymczasowy, który został wypożyczony z Molde.

Czytaj dalej…

Od momentu, gdy Solskjaer objął stery nad Czerwonymi Diabłami, diametralnie zmieniła się sytuacja drużyny w ligowej tabeli angielskiej ekstraklasy. Man Utd pod batutą Norwega wywalczył także przepustkę do gry w 1/4 finału Ligi Mistrzów.

Były napastnik teamu z czerwonej części Manchesteru jest obecnie jedynym kandydatem do pozostania na stałe menedżerem Man Utd, na co wpływ ma fakt, że w meczach prowadzonych przez norweskiego trenera drużyna Czerwonych diabłów zaliczyła 14 zwycięstw, dwa remisy i tylko dwie porażki.

Pierwotnie planem władz aktualnych wicemistrzów Anglii było to, aby informację o zatrzymania Solskjaera w klubie ogłosić po zakończeniu sezonu. Wygląda jednak na to, że idea ta uległa zmianie i teraz przedstawiciele klubu chcą nagrodzić Norwega stałym zatrudnieniem już wkrótce, a przy okazji zapewnić sobie spokój przy planowaniu budowy zespołu na kolejną kampanię.

Warto zaznaczyć, że w związku z zatrudnieniem Solskjaera na stałe Man Utd ma zobowiązać się do zapłacenia ośmiu milionów funtów rekompensaty dla Molde, co jest związane, że 46-latek pożegna się na dobre z przedstawicielem ligi norweskiej.

Komentarze