Media: Sarri zagrożony utratą pracy

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Chelsea FC w trakcie minionego weekendu przegrała 0:2 z Evertonem, zmniejszając swoje szanse na zakończenie rozgrywek angielskiej ekstraklasy w TOP 4. Tymczasem media na Wyspach Brytyjskich donoszą, że możliwe jest zwolnienie Maurizio Sarriego z Chelsea w trakcie przerwy na spotkania reprezentacyjne.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że włoski trener objął stery nad londyńską ekipą latem, za co Chelsea musiała zapłacić SSC Napoli blisko 4,5 miliona funtów. W związku z roszadą na stanowisku opiekuna The Blues wierzono, że będzie miało to pozytywny wpływ na postawę drużyny. Jest jednak zgoła odmiennie.

Sarri jest z różnych stron krytykowany, ale niewykluczone, że Włocha przed zwolnieniem może uratować ewentualny zakaz transferowy na londyńskim klubie, który może sprawić, że Chelsea nie będzie atrakcyjnym miejscem pracy dla innych trenerów w najbliższym czasie.

Dodajmy, że zakaz transferowy na londyńskiej ekipie może sprawić, że Sarri będzie musiał współpracować z tymi zawodnikami, których ma obecnie w kadrze plus Christan Pulisić, którego Chelsea zakontraktowała zimą.


Komentarze