Zapadła decyzja ws. przełożenia meczów 7. kolejki Premier League

Oficjalna piłka Premier League
PressFocus Na zdjęciu: Oficjalna piłka Premier League

Władze Premier League poinformowały, że nadchodzące mecze 7. kolejki Premier League zostaną przełożone. Ma to związek z żałobą po śmierci królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II.

  • Władze Premier League poinformowały o przełożeniu spotkań 7. kolejki Premier League
  • Taka decyzja powodowana jest żałobą po śmierci królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II
  • Nie wiadomo jeszcze, kiedy przełożone spotkania zostaną rozegrane

Nadchodzący weekend bez meczów Premier League

W czwartek, jak grom z jasnego nieba gruchnęła informacja o bardzo ciężkim stanie królowej Elżbiety II. Monarchini jeszcze tego dnia zmarła w swojej posiadłości w Szkocji. Choć żyła aż 96 lat, a rządziła przez siedem dekad, jej odejście okazało się światowym szokiem.

Już w przerwie spotkania Ligi Europy pomiędzy FC Zurich i Arsenalem cały stadion złożył hołd zmarłej królowej Wielkiej Brytanii. Późniejsze spotkania europejskich pucharów również poprzedziła minuta ciszy.

Po kilku godzinach od ogłoszenia śmierci monarchini, pojawiły się spekulacje na temat przełożenia bądź odwołania nadchodzących wydarzeń sportowych. W ten weekend miała odbyć się siódma kolejka Premier League. W piątek po południu władze ligi potwierdziły jednak wcześniejsze doniesienia: mecze zostaną przełożone. Nie podano, jak dotąd, kiedy owe spotkania zostaną ostatecznie rozegrane. Terminarz w tym sezonie już jest napięty do granic możliwości i aż do nadchodzących Mistrzostw Świata w Katarze trudno znaleźć wolne “okienko” dla dziesięciu dodatkowych meczów. A może ich być i dwadzieścia. Następna kolejka Premier League zaplanowana była na weekend 16-18 września. Najprawdopodobniej ona również zostanie odłożona na nieokreśloną przyszłość, a do piłki ligowej w Anglii wrócimy dopiero po przerwie reprezentacyjnej, czyli w październiku.

Komentarze