Manchester United pokonuje Crystal Palace!

Marcus Rashford

Manchester United, po emocjonującym meczu, pokonuje Crystal Palace 0:2 w spotkaniu 36. kolejki Premier League. To zwycięstwo znaczącą przybliża Czerwone Diabły do gry w Lidze Mistrzów. Zrównali się oni bowiem punktami z czwartym Leicester.

Pierwsza połowa meczu była dosyć wyrównana. Zespoły stworzyły sobie taką samą ilość sytuacji bramkowych, ale to Crystal Palace oddało więcej strzałów celnych. Bramkę jednak zdobyli w tej odsłonie spotkania zawodnicy Manchesteru United.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, do siatki trafił Marcus Rashford, dla którego jest to 17. bramka w Premier League w tym sezonie. Anglik po otrzymaniu piłki od Bruno Fernandesa wbiegł z futbolówką w pole karne. Będąc w okolicach piątego metra, zmylił zwodem bramkarza i dwóch obrońców i lekkim płaskim strzałem na dalszy słupek otworzył wynik meczu.

W drugiej połowie goście przez chwilę, w 55. minucie, mogli cieszyć się z wyrównania. Zaha, po ładnym drybingu, podał wtedy piłkę do Ayewu, który umieścił ją do pustej bramki. Sędzia jednak po skorzystaniu z VARu, dopatrzył się w akcji minimalnego spalonego.

W 78. minucie jednak, prowadzenie podwyższyli goście. Wtedy to Bruno Fernandes zagrał piłkę między nogami obrońcy do Rashforda. Anglik z pierwszej piłki podał do Martiala, a Francuz płaskim strzałem na dalszy słupek ustalił wynik spotkania na 0:2.